Bakan Selçuk: LGS'ye bütün öğrenciler kendi okullarında girecek

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bütün öğrencilerin ilk kez LGS'ye kendi okullarında gireceklerini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS tarihinin belli olmasından sonra açıklamalarda bulundu. 

Bakan Selçuk, bütün öğrencilerin kendi okullarında sınava gireceklerini söyledi. 

İşte Bakan Selçuk'un açıklamalarından satırbaşları: 

Bu genel normalleşme sürecinde birçok karar alınıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu kararları açıkladı. Bu kararları birçok kurumla istişare yaparak almaktayız. Biz LGS ile ilgili kararlar alıyoruz ve uygulamaya geçiyoruz. Her öğrencimiz kendi okulunda sınava girecek. Bu LGS tarihinde ilk defa yapılacak birşey. Sınav bilgileri e-okul üzerinden açıklanacak.

Öğrencilere maske temin edilecek. Bu zamanda fotoğraflı kimlik kartında zorlanabilir diye fotoğraflı kimlik şartı aramayacağız.

Önümüzdeki günlerde oturma düzeniyle ilgili Bilim Kurulu'nun da çalıştığı bir senaryo var. Bir problem olmayacak, sağlık koşullalrı dikkat edilerek, Bilim Kurulu'na danışarak bir karar alınacak.

Sınav 2 oturumda olacak. Buradaki boşlukta da öğrencilerimiz okul bahçesine çıkacak. Fakat veliler ile öğrenciler birlikte olamayacak. Sosyal mesafe korunarak öğrencilerimizin hava alması sağlanacak, öğrencilerimizin yanında rehber öğretmenler olacak.

Öğrenciler kendi öğretmenleriyle sınava girmeyecek, özel ve resmi bütün okullarımızdaki öğrenciler kendi okullarında başka öğretmenler eşliğinde sınava girecekler.


MAYMUN, ÇOCUK KAÇIRMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

 

Yorumlar