Bahçeli'ye göre "yumuşama" sinsi planlarla dolu

MHP Genel Başkanı Bahçeli, son dönemlerde siyaset gündeminin bir numaralı konusu olan "yumuşama"nın sinsi planlarla dolu olduğunu ileri sürdü.

Google Haberlere Abone ol
Bahçeli'ye göre "yumuşama" sinsi planlarla dolu

Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, siyasetteki yumuşama iklimiyle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Son dönemlerde AK Parti ve CHP arasında genel başkan düzeyindeki görüşmelerle Türk siyasetinde yumuşama iklimi hakim olmaya başladı. Bu sürece en başından beri mesafeli duran ve söylemleriyle bunu belli eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı mesajında da konuyla ilgili sert ifadeler kullandı.

Bahçeli, "Yumuşama mesajlarına özenle saklanan ve sarılan yalan, dedikodu ve iftira kampanyasının hangi sinsi emellere, hangi sakat hedeflere odaklandığı az veya çok bellidir" diyerek siyasetteki yumuşama sürecine yönelik eleştirilerini dile getirdi.

"NORMALLEŞME SAFSATALARIYLA MİLLETİMİZİN SİNİR UÇLARI TAHRİŞ EDİLİYOR"

Bahçeli mesajında, Türkiye'de anormal bir durum olmadığını vurguladı. "Ülkemizde anormal hiçbir şey yoktur, hatta normalleşme safsatalarıyla milletimizin sinir uçlarını tahriş edecek gizli gündem teşrifatçılarına ikna olacak ve itibar edecek de olmayacaktır" ifadelerini kullandı. Ayrıca, "Gerçekleri çarpıtarak, fason teklifleri sıcak tutarak, fiyaskoya dönmüş anlayışlarını münafık taktiklerle kapatmaya çalışarak kendilerine siyasi nefes borusu açmaya heveslenenlerin gayeleri boş, gayretleri boşunadır" şeklinde konuştu.

DÜNYADAKİ SORUNLARA DAİR TESPİTLER

Devlet Bahçeli, bayram mesajında insanlığın içinde bulunduğu durumu da ele aldı. "İnsanlığın barış, huzur, refah, istikrar ve güvenlik özlemlerinin sekteye uğradığı bir dönemin bütün sancıları geniş çapta yaşanmakta ve yaşatılmaktadır" diyen Bahçeli, dünya genelinde manevi zayıflıklar, dayanışma ve yardımlaşma zaafları, empati hissiyatındaki zedelenmelerin ciddi düzeylerde olduğunu belirtti.

Bahçeli, "Milyarlarca insanın mağduriyet kapanına sıkışarak gelir, servet ve eşit hak dağılımı adaletsizliğine gömüldüğünü dikkate aldığımızda; aynı şekilde açlık, yoksulluk, zulüm, terör, göç ve diğer pek çok sorunla boğuştuğunu hesaba kattığımızda küresel ve bölgesel merkezli haksızlığın sürdürülebilir olmadığı net olarak anlaşılıp teyit edilecektir" dedi.

TÜRKİYE'NİN DURUMUNA İLİŞKİN GÖRÜŞLER

Bahçeli, Türkiye'nin Cumhuriyet'in yeni yüzyılında müstesna bir görüntü çizdiğini ifade etti. "Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefleri umutları yeşertmiş, tarihin çağrısıyla istikbalin çehresini aydınlatmıştır" diyen Bahçeli, toplumsal ve siyasal istikrarı tahkim ve takviye edecek ekonomik toparlanma ve serpilme döneminin de ufukta olduğunu belirtti.

"Bu nedenle ülkemizde anormal hiçbir şey yoktur" ifadesini tekrarlayan Bahçeli, normalleşme safsatalarıyla milletin sinir uçlarını tahriş etmeye yönelik girişimlerin başarılı olamayacağını vurguladı.

YUMUŞAMA MESAJLARINA İKİ YÜZLÜLÜK SUÇLAMASI

Bahçeli, yumuşama mesajlarına özenle saklanan yalan, dedikodu ve iftira kampanyalarının sinsi emellere odaklandığını belirterek, "Bir yanda yumuşaklık pozu veren, diğer yanda meşrep ve müktesebatında taşıdıkları nefret ve öfkeyi sağanak halinde yağdıran siyasi hasis ve hırçın zihniyetlerin ikiyüzlülüğü bugünlerde utanç verici düzeylerdedir" dedi.

KUTUPLAŞMAYI TÖRPÜLEMEK YERİNE TAHRİK EDENLER

Bahçeli, kutuplaşmayı törpülemek yerine kurnazca tahrik edenlerin milletin gözünden kaçmayacağını belirtti. "Kutuplaşmayı törpülemek yerine kurnazca tahrik edenler, husumeti örselemek yerine bayağı şekilde taçlandırıp tasdikleyenler elbette milletimizin gözünden ve gönlünden kaçamayacak aciz ve acıklı durumdadır" ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMAN MİNTANI GİYEN İBLİSİN TUZAKLARI

Bahçeli, mesajının devamında şunları söyledi: "Puslu havada Müslüman mintanı giyen iblisin şirret tuzakları boşa çıkarılacaktır. Dileğim ve temennim, bayram günleri münasebetiyle herkesin bir vicdan muhasebesi yapması, dürüst ve samimi şekilde gündemdeki meseleleri ele almaları, sabır ve tahammül eşiklerimizi zorlama yanlışından derhal dönmeleridir."

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Bahçeli, bayramın barış, sevgi, hürmet, hatırlama ve kardeşlik demek olduğunu belirterek, "Ancak kardeşliğin veya barışmanın tek yanlı olması akıl dışılıktır. Milli vuslatı siyasi vurgunculukla kundaklamaya azmedenlere müsaade edilmeyecektir" dedi. Türkiye'nin ve Türk-İslam medeniyetinin maruz kaldığı karanlık senaryoları tesirsiz hale getirmek için birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

Bahçeli, mesajının sonunda Kurban Bayramı'nı ve Babalar Günü'nü kutladı, bayram sürecinde trafik kurallarına uyulması gerektiğini belirtti. "Bayramımız mübarek, devletimiz ve milletimiz var olsun" diyerek mesajını tamamladı.

Yorumlar