Baba Bizi Eversene ne zaman, nerede çekildi?

Barış Manço'nun çok sevilen filmi Baba Bizi Eversene ne zaman, nerede çekildi merak konusu oldu. İşte Baba Bize Eversene ne zaman, nerede çekildi hakkında detaylar...

Google Haberlere Abone ol

Baba Bizi Eversene başrollerinde Barış Manço'nun oynadığı Türk Filkmidir. Bu akşam Fox Tv ekranlarında yayınlanan film Baba Bizi Eversene ne zaman, nerde çekildi merak konusu oldu. İşte Baba Bizi Eversene ne zaman, nerede çekildi hakkında detaylar.

Baba Bizi Eversene izleyenleri kahkaha tufanına götüren bir Türk Komedi Filmi. Baba Bizi Eversene ne zaman, nerde çekildi detayları haberimizde...

Baba Bizi Eversene Konusu

Mahir rolüne hayat veren kişi Barış Manço. Mahir, bir ilaç firmasında satış temsilcisi olarak çalışmaktadır. Fabrikanın sahibinin kızına aşık olan Mahir patronu Fazıl Bey(Hulusi Kentmen) tarafından uzaklaştırılarak yurt dışına gönderilir. Ancak Mahir ülkeye döner dönmez tekrar  Sevim'le (Meral Zeren) aşkına kaldığı yerden devam eder. Fazıl Bey bu aşkın karşısında durmaya devam eder. Bu arada Mahir'in kayınçosu Erol bebeğini Mahir'e bırakır. Sevim ve Mahir bu bebeği kullanarak bir şekilde evlenmenin yollarını ararlar. Bu esnada gelişen olaylar izleyiciye güldürücü dakikalar yaşatır.

Baba Bizi Eversene Ne Zaman Çekildi?

Barış Manço ve Meral Zeren'in başrollerinde oynadığı komedi filmi Baba Bizi Eversene 1975 yılında çekildi. Senaristi Ahmet Üstel'dir. Barış Manço'nun hayatında çektiği tek filmdir. Yönetmen koltuğunda Oksal Pekmezoğlu oturuyor.

Baba Bizi Eversene Oyuncuları

Barış Manço, Mahir
Meral Zeren, Sevim
Hulusi Kentmen, Fazıl Bey
Serpil Nur, Şermin
Sinan Ecer, Erol
Bilge Zobu, Tamburi Sami Bey
Diler Saraç, Nermin
Ali Cağaloğlu, Karhan
Feridun Çölgeçen, Komiser

Baba Bizi Eversene IMDb Puanı Kaç?

Baba Bizi Eversene filminin IMDb puanı 7,4

 

Yorumlar