Atıf Harmanda kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Atıf Harmanda kimdir, nerelidir, kaç şaşında ve ne iş yapıyor soruları "TikTok şeyhi" iddialarından sonra gündeme gelen sorular oldu.

Google Haberlere Abone ol
Atıf Harmanda kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Atıf Harmanda kimdir sorusu "TikTok Şeyhi" olarak lanse edilen Miraç Orbay isimli şahsın İstanbul'a kiralık özel jetle gelişinden sonra gündem oldu. Orbay, özel jetle İstanbul'a geldikten sonra, "Atıf abiye teşekkürler" şeklinde açıklamalarıyla dikkat çekmişti. Herkes, Atıf'ın kim olduğunu sorgulamaya başlamıştı. İşte o Atıf denilen kişi ortaya çıktı. Meğer o da Miraç Orbay gibi TikTok fenomeniymiş. 

Miraç Orbay isimli şahıs, Adıyaman Menzil'den İstanbul'a özel jetle gelerek Ayasofya'da namaz kılacağını söylemiş ve bu imkanları sunan "Atıf abisine" teşekkür etmişti. Bütün bunları da TikTok hesabından yayınlayınca bazı internet siteleri tarafından anında haberlere konu olmuştu. Özellikle de cübbeli ve sarıklı olması malum medyanın ilgi odağı haline gelmesine neden olmuştu.

TikTok şeyhi olarak bilinen Miraç Orbay'ı Ayasofya'da namaz kılması için jetiyle İstanbul'a getirerek Riva'daki lüks villasında ağırlayıp lüks araçla gezdiren iş adamının kim olduğu ortaya çıktı. TC-ALT tescilli Hawker 800XP uçak orta menzilli, 8 kişiye kadar yolcu alabilen popüler bir iş jeti… Melih Can Harmanda'nın sahibi olduğu jeti, Ziver Havacılık işletiyor.

Atıf Harmanda kimdir, nerelidir, kaç yaşında?
Atıf Harmanda kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

 

Orbay'ın videoda adını verdiği “Atıf Abi” ise, Melih Can Harmanda'nın babası Atıf Harmanda. Havacılık sektörü Atıf Harmanda'yı World Focus Havayolları'nın ortağı olarak tanıyor. World Focus, 57 kişinin hayatını kaybettiği Isparta kazasındaki uçağın sahibiydi. Atlasjet, uçağı World Focus'tan kiralamıştı. World Focus'un bakım hizmetlerini aksattığı, yedek parça alımı yapamadığı, borçlarını ödemediği için teknik hizmet alamadığı, uçakların bakımsız kaldığı uçağın bu nedenle düştüğü iddia edilmişti.

İş insanı Atıf Harmanda'nın da bir TikTok hesabı var. Burada özellikle lüks yaşamına ait videolar çeken Harmanda, Bentley ve Rolls Royce marka otomobillerini, ultra lüks yatını, deniz kıyısındaki havuzlu malikanesini detaylarıyla gösteriyor.

Beşiktaş taraftarı kimliğini sıkça gösteren Harmanda bir videosunda güneş enerjisiyle ilgili çalışmalar yaptığını anlatan Harmanda şu ifadeleri kullanıyor: “Yeni teknolojiler, güneş enerjisini yerin altına 6 ay depolama sistemleri… Uzun süredir bilim adamı Profesör Petroviç'le beraber çalışıyoruz. Bunların hepsi yeni teknolojiler. Bu yukarıdan güneş enerjisini topluyor, buradan aşağı iletiyor. Bunlar bizim yeni çalışmalarımız.”


 

Yorumlar