Sri Lanka'da korkulan oldu, Müslümanlara çete saldırıları başladı

Sri Lanka'da Müslümanlara yönelik çete saldırıları başladı. Camilere ve Müslümanlara ait iş yerlerine düzenlenen saldırılarda şu ana kadar bir kişi hayatını kaybetti.

Sri Lanka'da korkulan oldu, Müslümanlara çete saldırıları başladı
14 Mayıs 2019 Salı 08:11

Sri Lanka'da Müslümanlara yönelik kitlesel saldırıların başlamasından endişe ediliyordu; endişeleri haklı çıkaran gelişmeler yaşanmaya başladı. Müslümanlara ait ibadethaneler ve iş yerlerine sistematik saldırılar başladı. Saldırılarda şu ana kadar bir Müslüman hayatını kaybetti. 

Sri Lanka'da basına konuşan polis yetkilileri, Puttalam bölgesinde İslam karşıtı bir grubun, dün ülke genelinde ilan edilen sokağa çıkma yasağına uymayarak 45 yaşındaki bir Müslümana bıçak ve kesici aletlerle saldırarak hastanelik ettiğini belirtti.

Hastaneye kaldırılan kişinin kısa süre sonra hayatını kaybettiği açıklandı.

Ülkede 21 Nisan'da kilise ve otelleri hedef alan terör saldırılarının ardından hükümet geçici sokağa çıkma yasağı koymuş ve sosyal medya platformlarının kullanımını bir süreliğine engellemişti.

13 Mayıs'ta ülkedeki bazı cami ve Müslümanlara ait dükkanlara yapılan saldırılar üzerine sosyal medya ve sokağa çıkma yasakları yeniden ilan edilmişti.

Sri Lanka'da 21 Nisan'da Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayini sırasında Kochchikade'deki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar düzenlenmişti.

Bu saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki konukevi yakınında ve Dematogoda'da üst geçit yakınında patlamalar yaşanmıştı. Yetkililer, saldırılarda 253 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.


Etiketler; #Sri Lanka

İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×