PKK'nın başına ödül koyduğu DEAŞ'lı terörist Adana'da yakalandı

Suriye'de demir parmaklıklara asılan 3 kesik başın önünde 4 kişiyle kalaşnikofla poz veren 'Ebu Eyup' kod adlı DEAŞ'lı terörist Ahmet İsa (24) tedavi için geldiği Adana'da hastanede yakalandı. Mülteci gibi Türkiye'ye gelen ve Adana'da çeşitli hastanelerde tedavi gören Ahmet İsa'nın, bir ayağı da kesildiği belirlendi. Ahmet İsa, terör örgütü PKK/YPG'nin başına 100 bin dolar ödül koyduğunu itiraf etti.

PKK'nın başına ödül koyduğu DEAŞ'lı terörist Adana'da yakalandı
23 Eylül 2018 Pazar 10:35

2017 yılında mülteci gibi ülkeye giriş yaptığını belirleyen DEAŞ'lı terörist Ahmet İsa, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlileri tarafından Adana'ya geldiği saptadı. 2015 yılında Suriye'nin Kobani kentinde yaralanan Ahmet İsa'nın Adana'da çeşitli hastanelerde tedavi gördüğü, son olarak geldiği hastanede de sağ bacağının kesildiği saptandı. Hastaneye baskın yapan polis, Ahmet İsa'yı sorguya aldı.

Ahmet İsa

Terör örgütü DAEŞ üyesi olduğunu söyleyen Ahmet İsa, bu zamana kadar çok sayıda çatışmaya katıldığını, yine terör örgütü PKK/YPG'nin başına 100 bin dolar ödül koyduğunu söyledi.

TELEFONDAN ÇIKAN KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER 

Ahmed İsa'nın, incelenen cep telefonunda, demir parmaklıklara asılan 3 kesik başın önünde 4 kişiyle kalaşnikofla poz verdiği fotoğrafın yer aldığı belirlendi.

Ahmet İsa 

Ahmet İsa, savaştıkları grubun emirliğini ise öldürülen Alman rapçi Denis Cuspert'in (Deso Dogg) yaptığını söyledi. İşlemleri tamamlanan Ahmet İsa çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×