Burdur’da ABD’nin Kudüs kararına tepki

AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından cuma namazı sonrasında Ulu Camii avlusunda, ABD’nin Kudüs kararı protesto edildi.Ulu Cami önünde basın açıklaması yapan AK Parti Burdur İl Başkan vekili Adem Çakıcı, “ABD Başkanı Donald Trump’ın...

Burdur’da ABD’nin Kudüs kararına tepki
08 Aralık 2017 Cuma 15:04

AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından cuma namazı sonrasında Ulu Camii avlusunda, ABD’nin Kudüs kararı protesto edildi.

Ulu Cami önünde basın açıklaması yapan AK Parti Burdur İl Başkan vekili Adem Çakıcı, “ABD Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanının yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ,ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türk’üyle, Arap’ıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyübi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin insanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulan vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, ABD’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamnadır dile getirdi dünya beşten büyüktür itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak, Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız” şeklinde konuştu. Basın açıklaması, Başkan Çakıcı’nın dua okuması ile sona erdi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×