Batman’da eylemlerde kullanılacağı değerlendirilen çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Batman’da polisin TOKİ konutlarında yaptığı uygulamada eylemlerde kullanılacağı değerlendirilen çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Konuyla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı.Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz Emniyet...

Batman’da eylemlerde kullanılacağı değerlendirilen çok sayıda mühimmat ele geçirildi
27 Haziran 2017 Salı 01:54

Batman’da polisin TOKİ konutlarında yaptığı uygulamada eylemlerde kullanılacağı değerlendirilen çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Konuyla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı.

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz Emniyet Müdürlüğünce bölücü terör örgütü mensupları ve işbirlikçilerin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar kapsamında; İlimiz Kuyubaşı TOKİ konutlarında yapılan uygulama sonucu; eylemlerde kullanılacağı değerlendirilen 1 adet roketatar, 13 adet roketatar başlığı, 12 adet roket sevk fişeği, 2 bin 100 adet 7,62 mm dolu fişek, 440 adet bixi mühimmatı, 2 adet düdüklü tencere içerisine hazırlanmış EYP, 1 adet 20 kg’lık yağ tenekesi içerisine hazırlanmış EYP ve 200 metre elektrik kablosu ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili 4 şüpheli şahıs gözaltına alınmış olup, adli tahkikat devam etmektedir.

İlimizde öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi maksadıyla; bölge halkımızın da desteğiyle bölücü terör örgütü ile mücadeleye aralıksız olarak devam edilecektir" denildi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×