Arka Sokaklar Selin kim, gerçek adı nedir?

Arka Sokaklar Selin kim, gerçek adı nedir, nerelidir, kaç yaşında ve daha önce hangi dizilerde oynadı?

Google Haberlere Abone ol
Arka Sokaklar Selin kim, gerçek adı nedir?

Arka Sokaklar Selin kim, gerçek adı nedir, Selin karakterini canlandıran oyuncu kimdir, nerelidir, kaç yaşında, daha önce hangi dizi veya yapımlarda oynadı? 

Kanal D'de yayınlanan ve neredeyse çeyrek yüzyıllık bir serüvene ulaşan efsane dizilerden Arka Sokaklar'ın son dönemlerde dikkat çeken karakterlerinden biri de Selin oldu. 

Arka Sokaklar Selin kim, gerçek adı nedir
Arka Sokaklar Selin

 

Dizinin hayranları Selin karakterini canlandıran oyuncunun kim olduğunu merak ediyor. Peki, Arka Sokaklar Selin kim?

Arka Sokaklar Selin kim, gerçek adı nedir
Arka Sokaklar Selin 

 

Arka Sokaklar Selin karakterini canlandıran oyuncunun adı Oya Akar'dır. Peki, Oya Akar kimdir?

OYA AKAR KİMDİR?

Oya Okar, 1986 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Annesi tıp profesörüdür. Güzel sanatlar lisesi müzik bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünde hem lisans, hem de yüksek lisans eğitimi aldı.

2005 yılında "Şöhret" dizisinde ablasını canlandıran Ahu Türkpençe'yi kıskanan, lüks ve ün takıntısı olan "Gülçin" isimli genç kızı oynadı. 2007 yılında çekilen "Doktorlar" dizisinde Gülümsün karakterini canlandırdı. 2008 yılında "Düğün Şarkıcısı" dizisinde Erkan Can, Hatice Aslan gibi usta isimlerle birlikte oynadı.

2011 yılında TRT 1'de oynayan, Bosna savaşını anlatan "Mavi Kelebekler" dizisinde Burak Hakkı ile oynadı.

Oya Okar'ın da oynadığı, 14 Ocak 2014 tarihinde Kanal D Ekranlarında gösterime giren "Zeytin Tepesi" dizisinde başrol oyuncusu olarak Aslıhan Gürbüz oynuyor. Diğer rollerde Tayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci, Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar var. Zeytin tepesi'nin yapımcılığını MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlendi.


 

Yorumlar