Annesini merdivenlerden iten kız olay anını anlattı

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayılan bir görüntüde iddialara göre, genç kız istediği ayakkabıyı almayan annesini merdivenlerden iterek yaralanmasına neden olmuştu.

Google Haberlere Abone ol

Çorlu'nun Omurtak Caddesi üzerindeki mağazada geçen 3 Haziran günü meydana gelen olaya ait görüntüler sosyal medyada yayınlmış ve büyük tepkilere neden olmuştu. İstediği ayakkabı pahalı olduğu gerekçesiyle alamayan genç kız annesini merdivenlerden iterek düşürdü iddiası ortalığı karıştırmıştı. Annesini ittiği iddia edilen P.D.'nin ifadesi alındı.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri tarafından evinden alınarak ifade için adliyeye getirildi. P.D., ifadesinde annesinin önce ayakkabıyı aldığını ödemeyi yapmaya gittiğinde vazgeçmesiyle aralarında tartışma çıktığını söyledi. P.D., "Annem N.D. ile birlikte Omurtak Caddesi üzerinde bulunan bir mağazaya ayakkabı almaya gitmiştik. N.D., benim annemdir. Annem beğendiğim ayakkabı aldı. Ödeme yapmaya giderken tartışmaya başladık. Bunun üzerine annem beğendiğim ayakkabıyı almaktan vazgeçip merdivenlerden inmek üzere hareket edince ben annemin kolundan tutarak hızlıca çektim. Bu esnada annem dengesini kaybederek merdivenlerden düştü. Benim annemi yaralamaya yönelik herhangi bir eylemim olmadı. Tek amacım annemi ikna edip ayakkabıyı almasını sağlamaktı. Ben anneme neden ittireyim ki" dedi.

DAHA ÖNCE ANNESİNİN İFADESİ ALINMIŞTI

Daha önce Çorlu Emniyet Müdürlüğü'ne ifadesine başvurulan anne N.Ş., kızından şikayetçi olmamış ve ifadesinde şunları söylemişti: "Kızımla birlikte mağazaya geldik. Kızım ayakkabılara baktı, beğendiği bir ayakkabının fiyatı yüksekti. 'Kızım bu pahalı almayalım' dedim. Ancak daha sonra benden para istedi. Ben de üzülmesin diye, yanına çıktığım sırada beni çekiştirmeye başladı, dengemi kaybettim ve merdivenlerden düştüm. Bu arada herkes kızıma bağırıyordu. Kızım sakinleşti ve mağazadan çıktık. Kızımdan şikayetçi değilim. Bu görüntüyü çeken ve sosyal medyaya yayan kişiden davacıyım. O da benden özür diledi ama ben ve kızım çok üzüldük."

HDP'Lİ PAYLAN'A ZOR PKK SORUSU

 

Yorumlar