Ankara pazar günü yasak var mı?

Ankara'da pazar günü sokağa çıkma yönünde bir yasak var mı yok mu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Çünkü açıklanan risk haritasına göre hafta sonu bazı illere tamamen yasak varken, bazılarında sadece pazar günü yasağı ve bazılarında ise tamamen serbestlik var.

Google Haberlere Abone ol

Ankara'da pazar günü sokağa çıkma yasağı konusunda vatandaşların kafasaında hala şüpheler var. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan risk haritasında orta riskli iller arasında yer alan Ankara'da hafta sonu yasak olup olmadığı ya da hangi gün yasak olduğu konusu merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı risk haritasında orta risk grubunda yer alan Ankara, sokağa çıkma yasağında belirli esnemelerin yaşanacağı illerden birisi olacak. İşte Ankara'da pazar günü yasak var mı sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler:

Buna göre Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı hem cumartesi hem pazar kaldırıldı. 21.00-05.00 saatleri arasındaki yasak ise hem hafta içi hem hafta sonu sürecek. Bunların yanı sıra Ankara'da yasak ve kısıtlamalar için süreç şu şekilde işleyecek;

Okul öncesi, ilkokul ortaokul ve liseler açık.

Yeme-içme yerleri, kafe ve çay bahçesi gibi işyerleri 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açık. Bu işletmelerde HES kodu zorunlu.

Halı saha, yüzme havuzu tesisleri 09.00-19.00 saatleri arasında açık.

65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Nikah ve düğünler, kişi başına minimum 8 metrekare alan ayırmak, katılımcı sayısı 100’ü geçmemek ve 1 saatle sınırlı olmak üzere yapılabilecek.

Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

 

Yorumlar