Anadolu Ajansı 98 yaşında

- Sanat dünyasından ünlü isimler, AA'nın 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Ünlü isimler, Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla 6 Nisan 1920'de kurulan Anadolu Ajansı'nın (AA) 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

İDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan, AA yöneticilerini ve çalışanlarını kutlayarak, "Çocukluğumdan beri varlığını duyduğum, bildiğim, 'aklım ermeye' başladığında da güvendiğim AA'nın, 98. yaşını kutlarım. Hızlı, güvenli ve tarafsız haberciliğin markası olarak daha nice yıllara." diye konuştu.

Usta sanatçı Ediz Hun, "Anadolu Ajansı'nın bu mutlu gününü yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Sinema sanatçısı Selda Alkor, kutlama mesajında şunları kaydetti:

"AA, Türkiye'nin dünyaya açılımı sürecinde çok önemli bir rol oynayan, Türkiye gündemini dünyaya taşıyan, dünyanın gündemini de Türkiye'ye aktaran önemli bir habercilik organıdır. AA'nın 98. yılını, gündemi barış olan haberlerle kutlaması dileğiyle."

Oyuncu Zafer Algöz de "AA 98. yılında. 2 sene sonra 100 yaşında yani 1 asırlık çınar olacak. Devlet Tiyatroları'nın ülke içindeki faaliyetlerinin duyurulmasında çok değerli katkıları oldu. Tüm çalışanlarına, emek verenlere sevgi ve saygıyla. Kutlu olsun." dedi.

Opera sanatçısı Kevork Tavityan, "Kutlu olsun. AA ülkemizin haber ajansı. Nasıl ki THY bizim bayrağımızı taşıyorsa semalarda, AA da haberimizi dünyaya taşıyor. Yayın hayatında başarılar diliyorum. Doğum günün kutlu olsun AA." diye konuştu.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Ayşen İnci, AA'nın sanata ve sanatçıya verdiği desteğe işaret ederek, "Sanat ve sanatçının her zaman yanında olan Anadolu Ajansının 98. yılını en içten dileklerimle kutluyor, sanat dolu nice haberler ve başarılı nice yıllar diliyorum." sözlerine yer verdi.

Oyuncu Özlem Balcı, AA'nın yeni yaşını şu sözlerle kutladı: "Anadolu Ajansına daha nice yıllar güzel ve hayırlı haberlerle dolu günler diliyorum. Bir sanatçı olarak severek takip ettiğimi belirtmek isterim."

Dizi ve sinema oyuncusu Şevket Çapkınoğlu ise AA'nın 98 yıldır doğru ve tarafsız habercilik ilkesiyle Türkiye ve dünya gündemini takip ettiğine dikkati çekerek, "AA'nın, 98. yaşında da en güvenilir haber kaynağı olarak yola devam ettiğini görmek çok güzel. Nice yaşlara AA. Varlığın daim olsun." değerlendirmesinde bulundu.


Yorumlar