Amerikalı hemşire gözyaşları içinde anlattı!

Koronavirüsün en çok etkilediği ülkelerin başında yer alan ABD'deki mücadelede ön saflarda yer alan hemşirelerden birisi yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı. Hastalarının gözlerinin önünde öldüğünü hiçbir şey yapamadıklarını anlatan hemşireni New York'ta yaşadığı öğrenildi.

Dünya genelinde koronavirüsün en çok etkilediği ülke ABD oldu. Şu an kadar 500 binin üzerinde vaka ve 20 binin üzerinde insan hayatını kaybetti. Ölüm ve vakaların en çok olduğu şehir ise New York olarak bilinyor. 

New York'ta görev yapan 35 yaşındaki yoğun bakım hemşiresi D'neil Schmall, koronavirüs ile mücadelelerini anlatırken gözyaşlarına bağuldu. Hastalarını gözlerinin önünde öldüğünü, hiçbir şey yapamadıklarını, bu manzaranın kendisini son derece üzdüğünü belirtirken hüngür hüngür ağladı. 

35 yaşındaki hemşirenin anlattıkları şöyle: 

Bir odaya girip hastalarımı ölmüş halde görmekten çok yoruldum. Odaya giriyorsun ve orada bir cansız beden var. Girdiğin her odada cansız bedenler, cesetler görüyorsun. O insanların ailelerini aramak ve acı haberi vermek zorunda olmaktan yoruldum. Bu süreçte meslektaşlarım da hayatını kaybetti, bunu görmekten de yoruldum.

Geçtiğimiz gün arabada eve gidene kadar ağladım, şoför 'Hanımefendi iyi misin?' dedi. İnsanların bu işin ne kadar stresli olduğunu anladığını sanmıyorum. Dünyada buna benzer şeyler için eğitildim ama bu çok başka çok stresli. Herkes çok çalışıyor ama yapacak çok işimiz var. Biz de insanız.

Eğer herhangi bir zaman başkalarına şefkat göstermenin uygun olacağını hissettiyseniz, o an bu andır. Şu anda hepimiz birbirimize şefkat göstermeliyiz. Şu an çok üzgünüm.

İşin üzücü yanı, gerçekten kimsenin umursamadığını hissediyorum. Sanki kimse nasıl hissettiğimizi umursamıyor, çünkü bu bizim işimiz, bunun için yazıldın, değil mi? Herkese iyi şanslar diliyorum. Sanırım birlik olursak hepimiz başarabiliriz.