Donald Trump rakibi Biden ile alay etti

Eski ABD Başkanı Barack Obama döneminde Başkan Yardımcılığı yapan Joe Biden'ın 2020 seçimlerinden başkan adayı olacağı belirtildi. Biden'ın aday olacağı duyumlarının ardından hakkında 2 kadın daha taciz suçlamasında bulundu. Bu durumda Demokratların 2020'deki seçimlerdeki adayı Biden aleyhine şikayette bulunanların sayısını 4'e çıkardı. Trump ise rakibiyle Twitter'dan paylaştığı video ile dalga geçti.

Donald Trump rakibi Biden ile alay etti
05 Nisan 2019 Cuma 14:06

ABD'de 2020 başkanlık seçimlerinde aday olması beklenen Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın, "kadınlara uygunsuz davrandığı" iddia edildi.

New York Times gazetesine konuşan iki kadın, Biden'ı, "kendilerini rahatsız hissettirecek şekilde yakınlık göstermek"le suçladı.

Kadınlardan birisi Biden'ın, ellerini kendisini rahatsız hissettirecek bir şekilde omuzlarına ve sırtına koyduğunu, diğer bir kadın ise rahatsızlığını belli etmesine rağmen Biden'ın, ellerini bacağına koyduğunu ileri sürdü.

Son suçlamalar New York Times gazetesi tarafından bildirildi. 2012'de yaşandığı iddia edilen olayda yazar D.J. Hill, Biden'ın kendisini kocasının yanında taciz ettiğini hatta bu durumu kocasının dahi fark ettiğini iddia etti.

İkinci olayda ise eski bir üniversite öğrencisi olan Caitlyn Caruso gazeteye verdiği demeçte, Nevada Üniversitesinde okurken, Las Vegas'ta Biden tarafından taciz edildiğini iddia etti.

Biden ise hakkındaki iddialara Twitter hesabından paylaştığı video mesajla yanıt verdi.

Joe Biden, ''Tüm siyasi kariyerim boyunca insanlarla aramda bağ kurmaya çalıştım, el sıkıştım, kucaklaştım. Destek için kadın erkek olsun omuzlarına dokundum.'' ifadelerini kullandı.

Sosyal normların değiştiğini ve bunun farkında olduğunu ifade eden Biden, "Kadınların neler söylediğini duydum. Siyaset benim için her zaman bağ kurmak oldu ama bundan sonra insanların kişisel alanına saygı konusunda daha düşünceli olacağım. Bu benim sorumluluğum ve yerine getireceğim." mesajı verdi.

ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter'dan paylaştığı video ile rakibi Joe Biden ile dalga geçti. 

Trump Twitter'dan, "Tekrar hoş geldin Joe!" mesajıyla bir video paylaşarak rakibiyle dalga geçti.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×