Amazon ile iRobot arasında anlaşma

Anlaşma tamamlandığında, Colin Angle iRobot'un CEO'su olarak görevine devam edecek.

Google Haberlere Abone ol
Amazon ile iRobot arasında anlaşma

Amazon ve iRobot, iRobot'un satın alınmasıyla ilgili bir birleşme anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Evler için yenilikçi temizlik ürünleriyle kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran ve onlara değerli zamanlarını geri kazandıran iRobot, bu misyon ile yenilikçi ürünler geliştirmeyi sürdürecek. Anlaşma tamamlandığında, Colin Angle iRobot'un CEO'su olarak görevine devam edecek.

Amazon (NASDAQ:AMZN) ve iRobot (NASDAQ:IRBT), Amazon'un iRobot'u satın alacağı birleşme anlaşmasını imzaladıklarını duyurdu. Amazon, iRobot'un net borcu da dahil olmak üzere yaklaşık 1,7 milyar dolar değerinde, tamamı nakit bir işlemle hisse başına 61 dolar karşılığında iRobot'u satın alacak. Süreç iRobot'un hissedarlarının ve düzenleyici makamların onaylarının ardından tamamlanacak. Anlaşma tamamlandığında, Colin Angle iRobot'un CEO'su olarak görevini sürdürecek.

MÜŞTERİLERİ İROBOT’A BAYILIYOR

Amazon Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Limp: "Zaman tasarrufunun önemli olduğunu ve ev işlerinin, müşterilerin sevdiği başka bir şeyi yapmak için daha verimli kullanabileceği değerli zamanı aldığını biliyoruz. Uzun yıllar boyunca, iRobot ekibi, evdeki engellerden kaçınarak müşterilerin istediği zaman ve yerde temizlik yapabilen, toz haznesini otomatik olarak boşaltabilen yaratıcı ürünlerle insanların temizlik alışkanlıklarını değiştirebileceğini kanıtladı. Müşteriler bu markaya bayılıyor. Kullanıcıların hayatlarını daha kolay ve daha keyifli hale getirecek yollar icat etmek için iRobot ekibiyle çalışmaktan heyecan duyuyorum" dedi.

AMAZON’UN BİR PARÇASI OLMAK HEYECAN VERİCİ

iRobot'un başkanı ve CEO'su Colin Angle de şu açıklamayı yaptı: "iRobot'u kurduğumuzdan beri ekibimiz, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran, Roomba ve iRobot OS gibi icatlarla yenilikçi, pratik ürünler yaratma misyonunu üstlendi. Amazon, insanları evde daha fazlasını yapmaya teşvik eden ince düşünülmüş yenilikler oluşturma tutkumuzu paylaşıyor ve ekibimizin misyonunu sürdürmesi için daha iyi bir yer düşünemiyorum. Amazon'un bir parçası olmaktan ve ne yapacağımızı görmekten büyük heyecan duyuyorum. Önümüzdeki yıllarda müşteriler için birlikte yenilikler inşa edebiliriz."

2002 yılında Roomba robot süpürgeyi piyasaya sürdüğünden beri iRobot, müşterilerini her ürünü ile memnun eden yenilikçi bir marka oldu. iRobot Türkiye'deki operasyonlarına aynı şekilde devam ediyor.

İROBOT

Robot süpürge kategorisini 2002 yılında Roomba robot süpürgeyi icat ederek yaratan iRobot, dünyada 40 milyondan fazla robot satışı gerçekleştirdi. Global robot süpürge pazarında öncü firma olan iRobot, insanların ev ve ev dışında kendilerine daha çok vakit ayırabilmeleri için robot süpürgeler tasarlamaktadır. Roomba robot süpürge ve Braava paspas robotları ailesi de dahil olmak üzere iRobot’un ürün yelpazesi, patentli teknolojilere ve temizlik, haritalama ve navigasyonda ileri özelliklere sahiptir. iRobot’un mühendisleri akıllı evi mümkün kılmak için robotlar ve teknolojilerden oluşan bir ekosistem inşa etmektedir.

Yorumlar