Altın fiyatlarında 29 Kasım Çarşamba son durum nedir? Gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

Çeyrek ve gram altın fiyatları küresel gelişmeler nedeniyle oynaklık göstermeye devam ediyor. Güncel altın fiyatlarında 29 Kasım Çarşamba son durum nedir? Gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

Google Haberlere Abone ol
Çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu?

Çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu, fiyatları indi mi çıktı mı sorularının cevaplarını derledik. Altın fiyatlarında son durum... Altın piyasasında yaşanan hareketlilikte son durumu sizler için derledik. Altın fiyatlarında 29 Kasım Çarşamba son durum nedir? Gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

GRAM VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADOR OLDU SON DURUM?

Altın fiyatları, İsrail ile Filistin arasında yaşanan çatışmalar sonrasında dalgalanmaya devam ediyor. İsrail ile Filistin arasındaki gerginliklerin artması, uluslararası piyasalarda risk iştahını etkiliyor ve bu da altın fiyatlarına yansıyor.

Altının gramı, güne yükselişle başlamasının ardından 1900 lira seviyesinden işlem görüyor.

Dün altının gram fiyatı, ons fiyatındaki artışa paralel olarak günü yüzde 1,31 artışla 1896 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı yeni güne de yükselişle başlamasının ardından saat 10.15 itibarıyla yüzde 0,2 artışla 1900 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 3 bin 130 liradan, Cumhuriyet altını 12 bin 790 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise 2 bin 51 dolarla 4 Mayıs'tan bu zamana kadarki en yüksek seviyesini test ederken, şu sıralarda yüzde 0,1 primle 2 bin 45 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, ABD Merkez Bankasının (Fed) şahin politikalarının sonuna geldiğine yönelik beklentilerin güçlenmeye devam ettiğini, Fed'in enflasyonla mücadele kapsamında attığı adımların fiyatlar üzerindeki etkisini artırmayı sürdürdüğünü ifade etti.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda, Fed'in gelecek iki toplantıda politika faizini sabit tutmasına kesin gözüyle bakılırken, Bankanın yüzde 40 ihtimalle martta faiz indirimlerine başlayabileceği tahmin ediliyor.

Piyasalardaki fiyatlamalar ve Fed yetkililerinin açıklamaları risk iştahını beslemeye devam ederken, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizi yüzde 4,28 ile 15 Eylül'den bu zamana kadarki en düşük seviyeye geriledi.

altın fiyatları

ALTIN FİYATLARI NEYE GÖRE DEĞİŞİYOR?

Uzmanlar, altın fiyatlarındaki dalgalanmaların küresel ekonomik gelişmelere ve piyasa koşullarına bağlı olarak devam edebileceği görüşünde. Altının güvenli liman özelliği ve enflasyon risklerine karşı koruma amacıyla tercih edilmesi, fiyatlar üzerinde etkili olmaya devam edebilir. 

 Kaynak: SONHABERLER.COM

Yorumlar