Altın fiyatları düşmeye devam ediyor

Altının gram fiyatı 976 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 1.605 lira, Cumhuriyet altını 6.520 liradan satılıyor.

Google Haberlere Abone ol
Altın fiyatları düşmeye devam ediyor

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 976 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, dolar kuru ve altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 2,2 azalışla 970 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne değer kazancıyla başlamasının ardından saat 10.30 itibarıyla önceki kapanışının 0,6 üzerinde 976,2 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.605 lira, Cumhuriyet altını da 6.520 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, su dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,3 üzerinde 1.827,3 dolardan işlem görüyor.

Analistler, resesyon ve enflasyon endişeleri arasında varlık fiyatlamalarının zorlaştığını kaydederek, bu hafta açıklanacak yoğun veri gündemi ve merkez bankası yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin emtia fiyatlarının seyrinde etkili olabileceğini söyledi.

Bugün, yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD'de ise dış ticaret açığı, konut fiyat endeksi ve tüketici güven endeksi verilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.810 doların destek, 1.870 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

Yorumlar