Alkol ve şiddet; Arda ile Ahmet


Mina ilter

Mina ilter

05 Kasım 2018, 02:42

Son zamanlarda en sık rastladığımız haberlere göz atacak olursak; eğlence kulübünde kadına taciz ve kavga, barda haraç ve kavga, tahrik sonucu kadına şiddet, iş yerinde kadına taciz ve kavga vs vs...
Düşünüyorum da, şiddet eyleminde bulunan çoğu insan belli bir dozajın üzerinde alkol almış ve içlerindeki caniyi ortaya çıkarmış. Ülkemizin maalesef bir çok yerinde bu vakalar ile karşılaşıyoruz velakin tanınan simalarımızdan da artık sıkça duymaya başladık. 


Arda Turan'ın eşine 'hamile kalmasaydın seninle evlenmezdim' diye tartakladığı zamanın üzerinden henüz 6-7 ay geçti. Doğuma az kala, gece kulübünde ziftin pekini içip, elin karısına sarkıp, kocasının burnunu kırıp, kamusal alanda silahla tehdit etmesi hepimize 'ziftin pekini içmeseydin de karının başını bekleseydin Arda' dedirtti. Yazık evde gözü yaşlı karnı burnunda bekleyen o kadına...


Gel gelelim aşkla gözlerinin içine baktığı kadına kıskançlığı bahane edip saldıran Ahmet Kural'a. Hey gidi Ahmet Kural, ağzınla içseydin de kadını o hale getirmeseydin. Açıklamandan anladığım kadarı ile 'erkekliğine yediremedin, kıskandın ve dayak attın'. Sıla Gençoğlu bir tokat üzerine terk etmişti seni bunu hatırlasaydın o alkolü ağzına alıp kadını ikinci kez şiddete maruz bırakmasaydın. Sendeki mantık da 'seven kadın katlanır' misali mi?


Alkol diyince aklıma Nurseli İdiz geliyor. Kadının içtikten sonra yaptığı rezillikler ve silinip gidişi... Şimdi sıra Arda Turan’a gelecek. Zaten öfke kontrolü olmayan bir sporcu, bir de içtiği zaman büründüğü kabadayılığı ile silinip giden bir kariyere sahip artık. Tabii Ahmet Kural'da artık o sempatik oyuncu kimliğinden çıkıp, içip içip kadınların kollarını morartan parmaklarını kıran bir alkolik olarak anılacak.
Bu ülkede bu meretin yüzünden kimler, kimler silindi gitti. 

Ee boşa söylenmemiş bu söz; 
'Alkol bütün kötülüklerin anasıdır' 

Alkol almadan kadına şiddet uygulayanlara gelecek olursak;
'Erkeklik kadına vurmakla değil onu korumakla gösterilir.'

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×