Alişan Kapaklıkaya kimdir, nerelidir?

Anlattığı 'siyah pantolon' hikayesiyle bir ara Türkiye'nin gündemine oturan Alişan Kapaklıkaya, kanser tedavisi gören kızını kaybetti

Google Haberlere Abone ol
Alişan Kapaklıkaya kimdir, nerelidir?

Alişan Kapaklıkaya kimdir, nerelidir? Katıldığı TV programında ‘Siyah pantolon’ hikayesi ile tüm Türkiye’yi ağlatan ve hikayesinde kanser hastası kızından da bahseden Yazar Alişan Kapaklıkaya kızı için dua istemişti.

 Uzun süredir kanser tedavisi gören Kapaklıkaya’nın kızı Zuhal Kapaklıkaya Yıldız dün akşam hayata gözlerini yumdu.

Vefat haberine ve cenaze programına ilişkin Alişan Kapaklıkaya’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

“Alişan Kapaklıkaya ve Hayat Kapaklıkaya'nın kızları, Harun Yıldız'ın eşi Zuhal Kapaklıkaya Yıldız, 4 Ocak 2018 Perşembe günü hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Cenazesi 5 Ocak Cuma günü Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinin Sığırcık Köyü Camii'nde kılınacak Cuma namazına müteakip Sığırcık Köyü mezarlığında defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.”

ÇOCUK YETİŞTİRME KONUSUNDA ÖNEMLİ TAVİSELERİ VAR

Kapaklıkaya iyi çocuk yetiştirmenin ilk şartının iyi ana baba olmaktan geçtiğini belirterek anne babalara önemli tavsiyelerde bulunmuştu.

Kapaklıkaya, iyi bir çocuk yetiştirmenin ilk şartının iyi ana baba olmaktan geçtiğini belirterek şunları söylemişti:

İyi çocuklar yetiştirmenin ilk şartı, iyi ana baba olmaktır. Bunu da bize öğreten olmadı. Benim kızımın bana sorduğu bir soru var. Baba dedi senin son kullanma tarihin kaç? Böyle şaka gibi nasıl dedim. Dün ki güneşle bugün ki çamaşırlar kurutulmuyor baba dedi. Senin günümüzde insanları eğitebilmen, ailelere dokunabilmen, çocukları anlayabilmen için senin tazelenmen gerekiyor dedi. Ve bana kendini yetiştirir misin dedi. Ben daha sonra bir baktım ki çocuklarıma yetmiyorum. Hemen 2 bin 500 kitap okudum. Çocukları yetiştirmek için onların yetiştiği dönemi anlayıp, onların günümüzde ihtiyacı olan konuları tespit edip, onların yüreğine dokunmak onları kucağımıza alıp sarıp sarmalamamız gerekiyor. Biz çocuklarımızı sarıp sarmalamazsak köşe başlarında çocuklarımızı kötü yollara düşürmek için bazı insanlar ana babalardan daha güler yüzlü davranıyorlar. O yüzden çocuklarımızın içini ısıtmak, gönlüne dokunmak gerekir. 

ALİŞAN KAPAKLIKAYA KİMDİR?

1962 yılında Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde doğan Kapaklıkaya, 1985 yılında Marmara Üniversitesi'nden mezun oldu.

1987-92 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

1985-2000 yılları arasında Adana'da bazı liselerde öğretmenlik yaptı. 

Türkiyeyi ağlatan adamın büyük acısı... Kızını kaybetti

Alişan Kapaklıkaya'nın herkesi ağlatan o hikayesi:

 

 

Yorumlar