Akşener'den ittifak ortaklarını kızdıracak "kayyum" açıklaması

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, bazı belediyelere kayyum atanmasıyla ilgili ittifak ortağı CHP ile onun ortağı HDP'den farklı bir tavır ortaya koydu. Akşener, "Gereği neyse yapılmalı" diyerek kayyum atamalarına destek verdi.

Google Haberlere Abone ol

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılarak yerlerine görevlendirme yapılması konusunda CHP ve HDP'yi kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener, kayyum atamalarından sonra İyi Parti'den "net bir açıklama gelmemesi" üzerine bir kez daha aynı konuda sorularla muhatap olmak zorunda kaldı. 

Akşener, sorular üzerine, "Teröre yardım ve yataklık yapan her kurum ve şahsın gereği yapılmalıdır" dedi. 

Susurluk'un kurtuluşunun 97. yıl dönümü törenleri ile 'Ayran Kültür ve Sanat Festivali'ne katılmak üzere ilçeye giden İyi Parti lideri Akşener, Belediye Başkanı Nurettin Güney'i makamında ziyaret etti.

Akşener, ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe yakınından geçmesi planlanan yeni otoyolda kurulacak tesislerde Susurluk esnafına öncelik tanınması gerektiğini söyledi.

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyesindeki görevlendirmelerle ilgili bir soruya Akşener, şu cevap verdi: "Terörle olan bağlantının ortadan kaldırılması gerekiyor. Teröre yardım ve yataklık yapan her kurum ve şahsın gereği yapılmalıdır. Türkiye'de iktidar sahipleri genellikle tumturaklı konuşuyor. Bu tumturaklı konuşmalar hayat boyu siyasetçiyi takip eder. Sayın Süleyman Soylu, Sayın İmamoğlu'nu pejmürde edeceğini söylerken, daha evvel de Sayın Erdoğan için onun da şaftını kıracağını söylüyordu. Siyasetçiler böyle çok iddialı konuşurlarsa gün gelir ayna gibi karşına tutarlar. Ben, Sayın Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara gibi iki büyükşehre kayyum atamak gibi bir çılgınlığa kapılmayacağını düşünüyorum. Türkiye her ne kadar çılgın bir siyasetin içinde olsa da Sayın Erdoğan'ın iki büyükşehrimize böyle bir tavırda bulunmayacağına inanıyorum."

Yorumlar

Ihsan o kadar kanun var kitap var yanlış yapan savunulurmu ancak alçak hainler savunur.