AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı açıklandı

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u bu göreve yeniden aday göstereceklerini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u bu göreve yeniden aday göstereceklerini açıkladı.

AK Parti'nin aday olarak Binali Yıldırım'ı göstereceği ileri sürülüyordu; ancak Yıldırım dün yaptığı açıklamada aday olmayacağını söylemişti. Bunun üzerine bugün Şentop'un TBMM'de siyasi partiler nezdinde turlara başladığı öğrenilmişti. Akabinde AK Parti'den gelen açıklamada Şentop'un yeniden aday gösterileceği belirtildi.

MHP'NİN BAŞKANVEKİLİ ADAYI CELAL ADAN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin TBMM Başkanvekilliği görevine, halen bu görevi sürdüren İstanbul Milletvekili Celal Adan'ın devam etmesi kararını Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleriyle paylaştı.

Edinilen bilgiye göre, MHP MYK toplantısında güncel gelişmeler ele alındı. TBMM Başkanlığı ile Başkanvekilliği seçimlerinin gündeme geldiği toplantıda Bahçeli, yeni yasama döneminde TBMM Başkanvekilliği görevine, halen bu görevi sürdüren İstanbul Milletvekili Celal Adan'ın devam edeceği bilgisini de MYK üyeleri ile paylaştı.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. TBMM AK Parti Grubu'nda gerçekleştirilen açıklamaya Grup Başkanvekillieri Muhammed Emin Akbaşoğlu, Bülent Turan, Mehmet Muş, Özlem Zengin, Cahit Özkan da katıldı.

 

İMAMOĞLU CHP'NİN KALESİNDE PROTESTO EDİLDİ

 

Yorumlar

Zeynep celen Zoom