AK Parti ve hükümetten "zam" toplantısı kararı

AK Parti kurmayları, hükümetle "emekli maaşına zam" yapılması için toplantı kararı aldı. AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, emekli maaşlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Güler, bugün ya da yarın bir zam toplantısı yapılacağını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti ve hükümetten "zam" toplantısı kararı

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, emekli maaşlarına yapılacak zam hakkında bilgilendirmede bulundu. En düşük emekli maaşlarına ilişkin zam beklentisi üzerine konuşan Güler, konuyla ilgili toplantının bugün ya da yarın gerçekleştirileceğini belirtti.

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM YOK

Güler, asgari ücretle ilgili ara zam yapılmayacağını kesin bir dille ifade etti. "Asgari ücretle ilgili ara zam çalışmamız yok. Böyle bir beklenti olmasın" dedi. NTV'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler ve AK Parti Genel Başkanı Mustafa Elitaş, emekli maaşlarına zam konusunu görüşmek üzere bir araya gelecek.

ENFLASYON RAKAMLARI VE EMEKLİ MAAŞLARI

3 Temmuz'da açıklanan enflasyon rakamlarının ardından, 6 aylık enflasyon farkı emekli ve memur maaşlarına yansıtılmıştı. Ancak, enflasyon rakamlarının düşük açıklanması nedeniyle milyonlarca emeklinin sıfır zam alacağı ortaya çıktı. Bu durum milyonlarca çalışanı da etkiledi. Özel sektörde çalışan milyonlarca işçi, ara zam beklentisi içindeydi. Asgari ücrete gelecek zam, tüm çalışanların maaş zamları için bir referans oluşturacaktı. Ancak, bu adımla beraber hem hükümet hem de özel sektör Temmuz ayını ara zam yapmadan geçirmiş oldu.

EMEKLİLERİN ZAM BEKLENTİSİ

Emekli maaşlarına zam beklentisi, milyonlarca emeklinin gündeminde yer alıyor. En düşük emekli maaşlarının artırılması yönünde talepler bulunurken, hükümetin yapacağı toplantı, bu taleplerin karşılanması açısından büyük önem taşıyor. Yapılacak zam miktarı, emeklilerin geçim koşullarını doğrudan etkileyecek.

Hükümet, emekli maaşlarına yapılacak zam için önemli bir adım atarak, bugün ya da yarın bir toplantı yapma kararı aldı. Bu toplantıda, en düşük emekli maaşlarının ne kadar artırılacağı ve zam oranları belirlenecek. Abdullah Güler'in açıklamaları, emekli maaşlarıyla ilgili beklentileri artırırken, yapılacak zam oranının nasıl belirleneceği merakla bekleniyor.

Yorumlar