Aile Destek Ödemesi Zam Geldi Mi? Zamlı Ne Zaman Yatacak?

Aile Destek Ödemesi ne zaman yatacak, zam geldi mi zamlı haliyle mi yatacak yoksa normal haliyle mi soruları merakla cevap arıyor. Aile Destek Ödemesi Zam Geldi Mi? Zamlı Ne Zaman Yatacak?

Google Haberlere Abone ol
Aile Destek Ödemesi Zam Geldi Mi? Zamlı Ne Zaman Y

Aile Destek Ödemesinin ne zaman yatacağı, zamlı mı yoksa normal mi yatacağı soruları bu aralar merakla soruluyor. Aile Destek Ödemesi Zam Geldi Mi? Zamlı Ne Zaman Yatacak?

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE ZAMAN YATACAK, ZAM GELDİ Mİ?

Ocak ayı ile birlikte gündeme gelen Aile Destek Paketi ödemelerinin artırılıp artırılmayacağı konusu, vatandaşlar arasında merak uyandırdı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen bu program, ihtiyaç sahibi ailelere gelir durumlarına bağlı olarak değişen miktarlarda yardım sağlamaktadır. 2024 yılı Ocak ayı için yapılan ödemelerin miktarı ve tarihine dair ayrıntılar aşağıda yer almaktadır.

ÖDEME MİKTARLARI VE TARİHLERİ

Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler, hane içinde kişi başına düşen aylık gelire göre belirlenmektedir. 2024 Ocak ayı için belirlenen ödeme tutarları şu şekildedir:

  • 450 TL ve altı gelire sahip olanlar için 1.250 TL,
  • 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı gelire sahip olanlar için 1.100 TL,
  • 911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı gelire sahip olanlar için 950 TL,
  • 1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az gelire sahip olanlar için 850 TL.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ocak ayı ödemelerinin 15 Ocak'a kadar hesaplara yatırılacağını duyurdu. Ayrıca, bu ay toplamda 4 milyar TL ödeme yapılacağını belirtti.

SOSYAL YARDIM PROGRAMLARININ ETKİNLİĞİ

Bakan Göktaş, düzenli sosyal yardım alan hanelerin yanı sıra, gelir kriterine göre yardım alamayan haneleri de Türkiye Aile Destek Programı kapsamına dahil ettiklerini ifade etti. Programın, gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak etkinliğinin artırıldığını, vatandaşlar arasında ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet sunulduğunu belirtti.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU DETAYLARI

Programa başvurmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet Kapısı üzerinden veya ikametgâh adreslerine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla başvuru yapabilirler. Başvuru şartlarına göre, Türk vatandaşı olmayanlar, Mavi Kart sahipleri, yurt dışında yaşayanlar, 18 yaşından küçükler ve memur, kamu işçisi, noter, muhtar olarak çalışanlar veya bu şartlara uyan aile bireyleri olanlar başvuruda bulunamayacaktır.

Yorumlar