Afşin Yurdakul kimdir, nerelidir?

Afşin Yurdakul kimdir? Afşin Yurdakul nerelidir? sorularının yanıtı ünlü sunucunun hayatını merak eden vatandaşlar tarafından sıkça araştırılmaya devam ediyor. Peki, Afşin Yurdakul kim?

Google Haberlere Abone ol

Afşin Yurdakul kimdir? Afşin Yurdakul nerelidir? sorularının yanıtı Habertürk kanalının ünlü sunucusunun hayatını merak eden vatandaşlar tarafından sıkça araştırılmaya devam ediyor. Peki, Afşin Yurdakul kim?

Afşin Yurdakul 1982 yılında dünyaya gelmiş, aslen nereli olduğu veya nerede doğduğu ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Columbia Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi Televizyonculuk ve Uluslararası Habercilik bölümünde eğitim gören başarılı haber sunucusu uzun yıllardır habercilik yapmaktadır.

Okuduğu Columbia Üniversitesi'nden mezun olan başarılı gazeteci daha sonra CBS, Al Jazeera ve SkyNews gibi uluslararası üne sahip büyük kanallarda çalıştı. Güzel gazeteci bunun yanı sıra yabancı dergilerde İngilizce olarak çeşitli yazılar yazarakta adından söz ettirdi.

Daha sonra Türkiye'deki ulusal kanallarda çalışmaya başlayan Yurdakul, ilk olarak NTV ekranlarında görev aldı. Yurdakul, burada iki yıl çalışmanın ardından Habertürk kanalına geçen güzel gazeteci 2013 yılından bu yana Habertürk ekranlarında boy göstermeye devam ediyor. İlk olarak "Eksen" programıyla karşımıza çıktı, burada kazandığı tecrübenin ardından ise "Nedir Ne Değildir" ve "Habertürk Manşet" programlarının sunuculuğunu yaparak kalitesini ispatlamış oldu.

2018 yılında büyük bir başarı gösterdi ve Gazetecilik Vakfı'nın ilk kez Türk gazeteciler için açmış olduğu Robert L. Long bursunu kazandı. 27 gazeteciyle birlikte 1 yıl boyunca Harvard Üniversitesi'nde Suriye'deki insanı kriz ile ilgili çalışmalarda bulundu.

Gösterdiği başarı ve Amerika'da yapmış olduğu çalışmaların ardından tekrar Habertürk ekranlarına geri dönen başarılı sunucu burada görevine devam ederken aynı zamanda çalışmalarını sürdürmektedir.

Başarılı sunucu şuan Habertürk kanalında HT 360 isimli programı sunmaktadır.

Yorumlar