Adana'da 1 Mayıs'a canlı bomba iptali

Adana'da canlı bomba istihbaratı üzerine 1 Mayıs etkinlikleri iptal edildi

Google Haberlere Abone ol
1 Mayıs nedeniyle Türkiye'nin bütün şehirlerinde yoğun bir güvenlik önlemi alınmış durumda. Önlemlerin alındığı şehirlerden biri de Adana oldu. Adana'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Uğur Mumcu Meydanı'nda yapılacak olan kutlama, canlı bomba istihbaratı üzerine iptal edildi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle günler öncesinden Uğur Mumcu Meydanı'nda yapılacak olan kutlama için hazırlıklar başladı. Pek çok sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcileri ve işçilerin katılımıyla Uğur Mumcu Meydanı'nda yoğun katılımla yapılacak olan kutlamalar için Adana Emniyet Müdürlüğü'de geniş güvenlik önlemi aldı.

30 Nisan 2016 günü emniyet birimlerinin aldığı istihbarat bilgisine göre 1 Mayıs etkiliğinde bir canlı bombanın eylem yapacağı bilgisine ulaşıldı. Polis, durumu tertip komitesine bildirdi. Tertip komitesi bu bilgi doğrultusunda toplanarak etkinliklerin canlı bomba istihbaratı üzerine iptal edildiğini duyurdu.
Etkinliğin iptal olmasına rağmen Uğur Mumcu Meydanı'nda polisin önlemleri devam ediyor. Polis günler öncesinden alanı güvenlik bariyeriyle çevirmiş ve arama kabinlerini refüje koymuştu.
Eğitim-Sen Adana Şubesi, canlı bomba istihbaratı üzerine saat 10:00'da basın toplantısı düzenleyecek.

Yorumlar