ACM Holding kimin, sahibi Şehmuz Özkan kimdir?

 ACM Holding kimin sahibi Şehmuz Özkan kimdir, kim tarafından ne zaman kuruldu, faaliyet alanları nelerdir soruları bu aralar merakla soruluyor.

Google Haberlere Abone ol

ACM Holding kimin, ACM Holding'in sahibi Şehmuz Özkan kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor, mesleği nedir, ACM Holding faaliyet alanı nedir? ACM Holding son olarak Brezilya'da yakalanan ve içinde kokain ele geçirilen bir uçakla birlikte gündeme gelmişti. ACM Holding kimin, ACM Holding'in sahibi Şehmuz Özkan kimdir?

İddiaya göre; ACM Holding bünyesindeki ACM-Air şirketinin bir İspanya vatandaşına kiraladığı jette Brezilya'da yapılan aramada valizlere doldurulmuş 1,3 ton kokain yakalandı. Gazeteci Timur Soykan, söz konusu jetin, eskiden Başbakanlığa ait olan TC ATA adlı uçak olduğunu söyledi.

ACM Holding kimin, sahibi kimdir
ACM Holding kimin, sahibi kimdir

 

İş insanı Şehmuz Özkan'a ait ACM Holding'in kiraladığı TC-GVA kuyruk tescilli Gulfstream IV tipi jet, önceki gün Riyad'dan 4 Türk mürettebat ile İspanya'nın Malaga şehrine uçtu. Uçak, dün ise Malaga'dan havalanarak Brezilya'ya hareket etti. Brazilya'daki Fortaleza Uluslararası Havaalanı'na bu sabah ulaşan uçağa Gonzalez Valdes adında İspanyol bir yolcu bindi. Uçak tekrar havalandı ve aynı ülkedeki ikinci durağı olan Ribeirao Preto Havalimanı'na indi.

Uçakta, bu havalimanında gümrük muhafaza ekipleri tarafından yapılan aramada 24 valiz kokain bulundu. Brezilya polisi operasyonu kaydetti. Bu kayıtlarda bavullardan birinin Gonzalez Valdes'in önüne açıldığı görülüyor. Brezilya polisi önce Türk kaptana bavulu soruyor, ancak kaptan yolcuya ait kişisel bir bavul olduğunu söyleyince polis yolcuya yöneliyor. Polis, yolcudan bavulu açmasını istiyor. Açılan bavuldaki toz üzerinde yapılan test ile maddenin kokain olduğu ortaya çıkıyor.

ACM Holding kimin, sahibi kimdir
ACM Holding kimin, sahibi kimdir

 

İspanyol yolcu Gonzalez Valdes, uçakta bulunan 2 pilot ile kabin görevlisi ve teknik personelin gözaltına alındığı öğrenildi. Uçağın bir sonraki sefer noktasının ise Brüksel olduğu aktarıldı. Yakalanan uyuşturucu miktarı ise 1304 kilo.

Gazeteci Timur Soykan da söz konusu jetin Başbakanlığa ait eski TC ATA uçağı olduğunu söyledi. Soykan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Brezilya'da içinde valizler dolusu kokain yakalanan Türk jeti, eskiden çok meşhur olan Başbakanlığa ait TC ATA uçağı. Adı daha sonra değiştirilip TC GVA yapılmış ve satılmıştı."

ACM HOLDİNG'DEN KOKAİN İDDİALARINA AÇIKLAMA

ACM Air, konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada "Söz konusu müşteri ve şahsi eşyalarının şirketimiz ve uçuş ekibimiz ile hiçbir ilgisi olmadığı ve yolcu eşyalarının kontrol sorumluluğunun tamamen havalimanı otoritesinde olduğu ve hukuki sürecin tamamlanmasına müteakip uçuş ekibimiz ve uçağımızın en kısa sürede Türkiye'ye geleceği tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle: "ACM Havayolları'na ait ticari hava taşımacılığı yapan TC-GVA tescilli uçağımız 4 Ağustos'ta Brezilya Ribeirao Preto Havalimanı'ndan Belçika Brüksel Havalimanı'na uçuş gerçekleştirmek için İspanya pasaportuna sahip yolcu tarafından kiralanmıştır. Brezilya Ribeirao Preto Havalimanı'nda gümrük kontrol noktası olmadığından yine Brezilya Fortaleza Havalimanı'na gümrük çıkışı için inişi gerçekleştirmiştir. Takiben uçağın Belçika Brüksel Havalimanı'na kalkış için hazırlıkları yapıldığı esnada uçağı kiralayan İspanya pasaportuna sahip yolcuya ait şahsi bavullarda, Brezilya güvenlik güçleri tarafından yapılan arama sonucu uyuşturucu madde bulunmuştur. Sözkonusu müşteri ve şahsi eşyalarının şirketimiz ve uçuş ekibimiz ile hiçbir ilgisi olmadığı ve yolcu eşyalarının kontrol sorumluluğunun tamamen havalimanı otoritesinde olduğu ve hukuki sürecin tamamlanmasına müteakip uçuş ekibimiz ve uçağımızın en kısa sürede Türkiye'ye geleceği tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur."

ACM Holding, merkezi İstanbul Sefaköy'de bulunuyor. Holding, inşaat, otomotivi, sağlık ve turizm alanlarında faaliyet göstermektedir. 

Holdingin sahibi Şehmuz Özkan'dır. 

Şehmuz Özkan aslen Diyarbakırlı bir işadamıdır. 

Aynı zamanda Uluslararası İnsan Hakları Komisyonluğu’na üye olan Özkan, bu kuruluş tarafından Türkiye elçisi olarak seçilmişti. 

ACM Holding kimin, sahibi kimdir
ACM Holding Sahibi Şehmuz Özkan

 

Şehmuz Özkan Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)'nde Elektrik ve elektronik mühendisliği bölümü mezunudur. 

Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles'taki Breyer State Üniversitesi'nde işletme yönetimi okudu. 

2012'de İngiltere'deki York Üniversitesi'ne katıldı ve İşletme okudu.

Özkan, 2003 yılında Diyarbakır'da Affan Otomotiv Ltd. Şti.'ni kurdu.

Affan Holding genç bir şirket olmasına rağmen; başarılı geçmişi ve büyük yatırımları ile Türkiye'nin önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. 

Öncelikle büyük bir istihdam sağladı ve yatırımlar yaparak kalkınmayı sağladı. 

Türkiye'de büyük yatırımlar yaptıktan sonra ülkenin kalkınmasında önemli katkılar sağlamıştır.

Affan Holding'in ABD ve Çin ile ortaklık işbirliği var. 


 

Yorumlar

yaşar eses hadi ordan pkk nın işleri
SELAHATTİN PEHLİVAN aynı helikopter değişik açılardan çekilmiş