"Acemi Adam" komedi filmi gösterime sunuldu

Yapımcı Veysel Gürsoy Çelik, "Ekibin tamamı sağır. 4-5 yıllık bir çalışmanın sonucu ortaya çıktı. İşitme engelli olmayan, normal bir bireyin filmi izlerken yüzünün gülmesi bizi çok mutlu ediyor" dedi

Google Haberlere Abone ol
"Acemi Adam" komedi filmi gösterime sunuldu

Yönetmen, senarist ve oyuncu kadrosu işitme engellilerden oluşan "Acemi Adam" filmi Başkentte işitme engelli sinemaseverlerle buluştu.

Yönetmen ve yapımcılığını Veysel Gürsoy Çelik'in üstlendiği, başrolünde Ali Pehlivan'ın yer aldığı ve oyuncuların işaret dilini kullandığı film Devlet Tiyatrolarının Küçük Tiyatro Sahnesi'nde gösterime sunuldu.

Filme ilişkin bilgi veren yönetmen ve yapımcı Veysel Gürsoy Çelik, eserin Türkiye'de işitme engelli bireylere yönelik ilk komedi filmi olduğunu söyledi. İşitme ve konuşma engelli bireylere yönelik çok fazla film üretilmediğini belirten Çelik, "Ekibin tamamı sağır. 4-5 yıllık bir çalışmanın sonucu ortaya çıktı. İşitme engelli olmayan, normal bir bireyin filmi izlerken yüzünün gülmesi bizi çok mutlu ediyor." diye konuştu.

Filmin isminin konusu hakkında ipucu verdiğini söyleyen Çelik, "Film, sağır bir kişinin hayatının komediye çevrilmiş hali. Hedefimiz 81 ilde bu filmi gösterime sunmak. Kendimizi bu alanda kanıtlayıp daha sonra dünyaya açılmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Başrol oyuncusu işitme engelli Ali Pehlivan ise stand-up yaptığını ve bu sebeple komedi filminde yer aldığı için kendini şanslı hissettiğini belirterek "İşitme engelli olmayan kişileri de unutmadık, filmi izlemek isteyip ama işaret dili bilmeyen kişiler alt yazı ile izleyebilir." dedi.

Filmin Ankara'daki ilk gösterimini çok sayıda işitme engelli izledi.

Yorumlar