AB'den Polonya ile dayanışma mesajı

Avrupa Birliği liderleri, "(Polonya'daki patlamayla ilgili) Her iki ülkeyle dayanışma içindeyiz" açıklamasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
AB'den Polonya ile dayanışma mesajı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Ukrayna şehirlerine büyük bir Rus füze saldırısının ardından Polonya'da bir patlama olduğuna dair haberlerle ilgili, AB'nin her iki ülkeyle de dayanışma içinde olduğunu ve durumu yakından izlediğini bildirdi.

Von der Leyen, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Ukrayna şehirlerine büyük bir Rus füze saldırısının ardından Polonya'da bir patlama olduğuna dair haberlerle" ilgili dehşete düştüğünü ifade etti.

Taziyelerini, desteğini ve dayanışma mesajlarını en güçlü şekilde Polonyalı ve Ukraynalı dostlarıyla paylaştığını kaydeden von der Leyen, AB'nin durumu yakından izlediğini, Polonyalı yetkililer, ortaklar ve müttefiklerle temasta olduğunu aktardı.

"POLONYA VE UKRAYNA İLE TAM DAYANIŞMADAYIZ"

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell de Polonya'da iki kişinin öldüğü patlamayla ilgili, ortaklarla iletişimde olduğunu ifade ederek, "Düzinelerce füze bugün Ukrayna'yı hedef aldı. Polonya ve Ukrayna ile tam dayanışmadayız." mesajını paylaştı.

"AVRUPA PRZEWODOW'DUR"

Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola da "Patlama ve can kaybı raporlarının ardından bu gece Polonya'daki gelişmelerden derin endişe duyuyoruz. Avrupa Przewodow'dur." değerlendirmesini yaptı.

AB Konseyi Başkanı Charles Michel, "Bir füze ya da diğer bir mühimmatın Polonya'da can alması haberleriyle şoke oldum. Polonyalı yetkililerle, AB Konseyi üyeleriyle ve diğer müttefiklerle iletişimdeyim." mesajını paylaşmıştı.

Yorumlar