“AB’den çıkış en az iki yıl sürebilir”

-İngiltere Maliye Bakanı Hammond: -“AB’den çıkış en az iki yıl sürebilir” -“Birleşik Krallığın ve Avrupa Birliği arasında yapılacak gümrük düzenlemelerine göre, giriş çıkış yapılan gümrüklerde fiziki altyapı değişikliklerini yapmak gerekecek"

Google Haberlere Abone ol

LONDRA (AA) - İngiltere’nin Maliye Bakanı Philip Hammond ülkenin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkışının en az iki yıl sürebileceğini söyledi.

İngiliz Parlamentosunda Hazine Komitesi üyelerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Hammond, İngiltere’nin AB’den çıkışının en az iki yıl sürebileceğini belirterek, iş dünyasında ve hükümetin uygulamalarında yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulacağını ifade etti.

AB’den çıkışla farklı alanlar yeni düzenlemelerin yapılacağını vurgulayan Hammond, şunları kaydetti:

“Bunların sadece finansal hizmetler alanında olacağının düşünülmesini istemem. Örneğin yapılacak Birleşik Krallığın ve Avrupa Birliği arasında yapılacak gümrük düzenlemelerine göre, giriş çıkış yapılan gümrüklerde fiziki altyapı değişikliklerini yapmak gerekecek. Sadece İngiltere tarafında değil, AB tarafında da bu ihtiyaç oluşacak.”

Yakın zamanda, İngiltere’nin AB ile gerekli düzenlemeler konusunda anlaşmadan birlikten hızlı bir şekilde ayrılabileceği yönünde endişeler artmıştı.

Yorumlar