29 Kasım 2019 Cuma İstanbul hava durumu nasıl olacak? Haritalı

29 Kasım 2019 Cuma İstanbul hava durumu konusunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden uyarı geldi. Sabah erken saatlerinde İstanbul genelinde şiddetli rüzgar ve yağış etkili olacak.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul'da 29 Kasım 2019 Cuma günü sabah saatlerinde şiddetli fırtına ve yağışlı hava hakim olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da yaşayanları 29 Kasım Cuma sabahı konusunda uyardı. Buna göre, sabah erken saatlerde şiddetli fırtınanın etkili olması beklenirken, havanın da yağışlı olacağı belirtiliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Kıyı Ege ile İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa çevreleri ve Antalya’nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi.

29 Kasım 2019 Cuma İstanbul hava durumu nasıl olacak? Haritalı

Aynı zamanda kuvvetli rüzgar uyarısında da bulunan Meteorolojiden şu uyarı geldi: (Cuma) sabah ilk saatlerden itibaren rüzgarın güney yönlerden Marmara’nın güney ve doğusu,Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Bursa çevrelerinde yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

29 Kasım 2019 Cuma İstanbul hava durumu nasıl olacak? Haritalı

Yorumlar