Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan atama bekleyen öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, atama bekleyen öğretmenleri yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, 20 bin yeni öğretmen ataması gerçekleştireceklerini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, atanamayan veya atama bekleyen öğretmenleri yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı(AA)Editör Masası'nda eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Selçuk 20 bin yeni öğretmen ataması gerçekleştireceklerini açıkladı.

Selçuk, 2020 için daha önce 20 bin öğretmen ataması yapılacağını ilan ettiklerini hatırlatarak 2019'un üçüncü çeyreğinden itibaren ekonomide yaşanan olumlu gelişmelerin ardından 20 bin ek öğretmen ataması yapılması kararı alındığını bildirdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a teşekkür eden Bakan Selçuk, şunları kaydetti: "Bu dönem inşallah 20 bin ek atama daha gelecek, yani 20 bini ilan etmiştik, bir 20 bin daha gelecek. Bunların zaten belli dönemleri var. Süreç başlatılacak ve uygun dönemde, bu yıl içinde tekrar bir 20 bin daha atama olacak. Bugün ilk cemre düştü ve biz de bir müjde vermiş olalım."

Bakan Selçuk ek atamanın ne zaman yapılacağına ilişkin soruya, "Burada bir şubat dönemi vardır, bir de daha sonraki, okullar açılmadan önce yeni bir sezon vardır. Bunu öğretmen adayları çok iyi bilirler. Bu, çok uzun zamandır beklenen bir şeydi ve bunu buradan açıklamış olduk." cevabını verdi.         

Yorumlar