2017'de hangi şehirde yeni fast food ve kebap restoranlarının açılması yasaklanmıştır

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının bu akşamki etabında çıkan sorulardan biri de, "2017'de hangi şehirde şehrin geleneklerini ve kültürel yapısını korumak amacıyla yeni fast food ve kebap restoranlarının açılması yasaklanmıştır?" oldu.

Google Haberlere Abone ol

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 16 Mayıs 2020 Cumartesi akşamı düzenlenen bölümünde çıkan sorulardan biri de, "2017'de hangi şehirde şehrin geleneklerini ve kültürel yapısını korumak amacıyla yeni fast food ve kebap restoranlarının açılması yasaklanmıştır?" oldu. 

Sorunun cevap şıkları şöyleydi: 

Münih

Viyana

Venedik

Barselona

Doğru cevap ise şöyle:

Venedik

KÜLTÜREL YAPIYI KORUMAK İÇİN KARAR ALINDI

Dünyanın önemli turistik noktalarından biri olan İtalya'nın Venedik kentinde, şehrin kültürel yapısını korumak amacıyla kebapçı ve fast food dükkanlarına sınırlama getirildi.

Sputnik Türkiye'nin The Guardian'dan aktardığı habere göre yetkililer, şehrin kültürel mirasını ve geleneklerini korumak için dilim pizza satan dükkanlar da dahil olmak üzere bazı dükkanlara limit getirdi. Şehirdeki el yapımı dondurma satan dükkanların yeni kısıtlamalardan hariç tutulacağı belirtildi.

"KEBABA VEYA BAŞKA YİYECEKLERE DÜŞMANLIĞIMIZ YOK"

Konuyla ilgili açıklama yapan Venedik turizm şefi Paola Mar, "Venedik'in kültürel mirasını korumak ve geliştirme politikamızla uyumlu olmayan bazı aktivitelere sınırlama getirmek istiyoruz" dedi.

Kebaba veya başka bir yiyeceğe herhangi bir düşmanlığı olmadığını söyleyen Mar, "Bizim gibi çok fazla turist alan şehirlerde, şehrin kendi kimliğini kaybetme riski oluşuyor. Öne çıkarmamız gereken bazı yerel ürünler var. Bu şehrin ruhu ve sürdürülebilirlik için de daha iyi olacaktır" ifadelerini kullandı.

MİLYONER'DE BEYİN YAKAN SORU

 

 

Yorumlar