'Erdoğan' sloganları atan gençlere hakaret eden Mehmet avcı gözaltına alındı

10 Kasım Atatürk'ü anma günü dolayısıyla Anıtkabir'e ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a orada bulunan vatandaşlar "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları atmıştı. Bu durumu hazmedemeyen iş insanı olarak bilinen Mehmet Avcı sosyal medya üzerinden o gençlere hakaret etti. Şikayetler üzerine Avcı gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edenler hakkında Cumhuriyet savcılığına yaptığı şikayetler ile sürekli gündeme gelen Vatanseverler Hareketi Derneği Başkanı iş insanı Mehmet Avcı, sosyal medya üzerinden yaptığı bir canlı yayında 10 Kasım Atatürk'ü anma gününde Anıtkabir'de, 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganı atan gençlere küfür etti.

Mehmet Avcı hakkında şikayetler üzerine dava açıldı. Hakkında gözaltı kararı çıkartılan Avcı gözaltına alındı.

AK PARTİ KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı, Mehmet Avcı'nın paylaşımı üzerine yazılı bir açıklama yaparak, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan çirkin, aşağılık sözlerini kamera ile kayıt altına alan ve bunu sosyal medyada yayınlayarak infiale neden olan Mehmet Avcı hakkında yasal süreç ilgili merciler tarafından başlatılmıştır. Halkımızın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza hakareti vatanseverlik sayacak kadar çarpık, onu seven ve destekleyenlerin ırzına, namusuna dil uzatacak kadar sapkın, hastalıklı bir beyne sahip bu kişi hakkında herkesi sağduyulu olmaya davet ediyor, gerekli cezayı yüce Türk adaleti önünde alması için bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımızı saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız."

Yorumlar