'Eczanem Nerede' uygulaması hizmete girdi

Türk Eczacıları Birliği için geliştirilen "Eczanem Nerede" isimli mobil uygulaması mobil marketler üzerinden vatandaşların hizmetine sunuldu.

Google Haberlere Abone ol

"Eczanem Nerede" mobil uygulaması vatandaşların hizmetine sunuldu.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) için geliştirilen mobil uygulaması "Eczanem Nerede" TEB Genel Merkezinde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, tarafından birliğin genel merkezinde düzenlenen basın toplantısı ile uygulama hakkında basın mensuplarına bilgi verildi

Türkiye’nin her yerinde kesintisiz sağlık ve ilaç hizmeti veren bir mesleğin mensupları olduklarını ifade eden Çolak, "Halka en yakın sağlık danışmanıyız. Türk Eczacıları Birliği olarak halk sağlığını her şeyin üzerinde tutuyoruz. Yanlış bilgiyle, yanlış yönlendirmelerle her daim mücadele ediyoruz. 'Eczanem Nerede' uygulaması işte bu anlayışın bir çıktısıdır." diye konuştu.

Çolak, ülke genelinde 26 bin 416 eczaneden nöbet ve adres bilgisi alan uygulamanın güvenilir ve doğru kaynak mantığıyla çalıştığını, veriler anlık güncellendiği için vatandaşların yanlış adreslerde vakit kaybetmeyeceklerini anlattı.

Kişinin bulunduğu konuma en yakın eczaneleri, nöbetçi eczaneleri, iletişim numaralarını ve yol tarifi bilgisini veren mobil uygulama, internetten ücretsiz indirilebiliyor.

Yorumlar