Yüksekova'ya dönüşler başladı

Çukur ve barikat operasyonlarının sona ermesinden sonra kısmi serbestliğin ilan edileceği haberi üzerine Yüksekovalılar evlerine dönmeye başladı

Yüksekova'ya dönüşler başladı
29 Mayıs 2016 Pazar 22:21

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde hayat yavaş yavaş normale dönüyor. İlçede 13 Mart 2016'da başlayan sokağa çıkma yasağının yarın sabah saat 06.00'da kaldırılacağının açıklanması üzerine çevre il ve ilçelere göç etmek zorunda kalan halk geri dönmeye başladı.

Valilik duyurusu sonrası yola çıkan vatandaşlar, ilçeye 40 kilometre uzaklıktaki Yeniköprü Jandarma Kontrol noktasında gerekli aramalar yapıldıktan sonra ilçeye yakın köylere gidip sabahı bekleyecek. Uzun kuyrukların oluştuğu jandarma noktasında bekleyen vatandaşlar, "Bizler yasağın kaldırılacağını duyar duymaz hemen yola çıktık. İlk olarak gidip evimize bakacağız. Neler olup bittiğini yerinde görmek istiyoruz. Allah bir daha böyle şeyleri kimseye göstermesin" dediler.

Bu arada vatandaşların döndükten sonra sosyal yardım ve zarar tespit müraccatlarını rahat yapabilmeleri için çeşitli mahallelere kriz merkezleri kurulduğu belirtildi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×