Yüksekova'dan dumanlar yükseliyor

PKK'nın çukur ve barikatlarına yönelik operasyonların düzenlediği Yüksekova'dan bugün dumanlar yükseliyor

Yüksekova'dan dumanlar yükseliyor
09 Nisan 2016 Cumartesi 12:49

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde belirlenen PKK'lı teröristlerin oluşturduğu barikatlar top atışlarıyla imha edilirken, hendek ve barikatların yoğun olarak bulunduğu mahallelerde sürekli silah sesleri duyuluyor. Güvenlik güçleri bombalı tuzakların ve keskin nişancı teröristlerin bulunduğu binalar ile barikatları top atışı ve bomba ile patlatıyor.

PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi kazdıkları hendeklerin kapatılması, oluşturulan barikatların kaldırılması için 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı ardından başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu'na bugün de devam edildi.

Sessiz geçen gece ardından bu sabahtan itibaen mahalle aralarında belirlenen hedefler top atışlarıyla vuruldu. Zırhlı araçlarla girilen Dize, Kışla, Mezarlık, Orman, Kaniheyder, Cumhuriyet, Göngür ve Esentepe Mahallesi'nde yoğun silah ve çatışma sesleri duyuldu.

İlçenin tüm mahallerinde operasyonu sürdüren polis ve askerler bir taraftan da hendek ve barikatları temizlemeye çalışıyor.

Şu ana kadar 138 PKK'lının etkisiz hale getirildiği, 207 el yapımı patlayıcının imha edildiği Yüksekova'da bugün zaman zaman hava hareketliliği de görüldü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×