Terör mağduru Şırnaklıların il kalma sevinci

Kentin il statüsünden çıkarılmasına ilişkin düzenlemenin torba tasarıdan çıkarılması, terör saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Şırnaklıları sevindirdi.

Terör mağduru Şırnaklıların il kalma sevinci
19 Ağustos 2016 Cuma 14:58

Şırnak'ın il statüsünden çıkarılmasına ilişkin düzenlemenin torba tasarıdan çıkarılması, terör saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Şırnaklıları sevince boğdu.

TBMM Genel Kurulu'nda, torba tasarı olarak bilinen "Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi, İki İl Merkezinin Değiştirilmesi ve Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı"nda, Hakkari ve Şırnak'ın il statüsünden çıkarılmasına ilişkin düzenlemenin tasarıdan çıkarılması, terör mağduru Şırnaklıları mutlu etti.

Terör saldırıları nedeniyle evlerini terk ederek Silopi ilçesinde yaşamak zorunda kalan vatandaşlardan Sait Caner, yeni karar nedeniyle çok mutlu olduklarını belirterek, Şırnak'ın ilçe yapılması planlarına üzüldüklerini, kararın değişmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Livan Balık ise kararın Şırnak halkına hayırlı olmasını dileyerek, "Şırnaklılar olarak çok sevindik. Bütün siyasi partilerimize teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Ferhat Şan da Şırnaklı olarak emeği geçen bütün partilere teşekkür ederek, "Şırnak'ın il olması bizim için çok büyük bir avantaj. Özellikle bu süreçte. İlçe olsaydı daha çok mağdur duruma düşecektik. Çok seviniyorum il kaldığı için." ifadelerini kullandı.

Azad Sevim ve Ramazan Uçar da Şırnak'ın il kalmasının sevincini yaşadıklarını dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×