Tencere ve çaydanlıklara tuzaklı bombalar

Nusaybin ilçesinde teröristlerce hazırlanarak, kaldırım taşı süsü verilmiş, tencere ve çaydanlıklara tuzaklanmış bombalar güvenlik güçlerinde imha ediliyor

Tencere ve çaydanlıklara tuzaklı bombalar
26 Mart 2016 Cumartesi 16:22

 PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçleri, kaldırım süsü verilmiş, tencere ve çaydanlıklara yerleştirilen el yapımı patlayıcıları imha ediyor.

Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan operasyon sürüyor.

İlçede özellikle Dicle, Fırat ve Abdulkadirpaşa Mahallelerinde operasyon devam ederken, teröristlerce kullanıldıktan sonra ateşe verilmesi sonucu bazı evlerde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesinin yetersiz kalması üzerine TOMA'lar yardımıyla söndürülüyor.

Güvenlik güçlerince, kaldırım taşı süsü verilmiş, tencere ve çaydanlıklara tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar tespit edilerek, daha sonra imha ediliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×