Şanlıurfa Valiliği'den Nevruz kararı

Şanlıurfa Valiliği, il genelinde farklı zaman ve mekanlarda yapılması planlanan kutlamaları yasakaldı, sadece 21 Mart'ta yapılan kutlamaya izin verdi

Şanlıurfa Valiliği'den Nevruz kararı
15 Mart 2016 Salı 13:30

Şanlıurfa Valiliği, Paşabağı miting alanındaki kutlamalar hariç, 5 güne yayılarak yapılması planlanan Nevruz Bayramı etkinliklerini yasakladı.

İlçelerde kutlamalara izin verilmeyeceğini duyuran valilik, etkinliklerin il merkezinde sadece 21 Mart’ta belirlenen yer ve saatte yapılabileceğini duyurdu.

Şanlıurfa Valiliği, farklı günlerde, farklı ilçelerde kutlanması planlanan Nevruz kutlamalarında daraltmaya gitti.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemlerin gerçekleştirilmesi durumunda meydana gelebilecek istenmeyen olayların engellenebilmesi için, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesine ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. maddesine istinaden diğer illerden katılımlarla birlikte '21 Mart Nevruz Kutlaması' kapsamında yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikler, 17-18-19-20 Mart 2016 tarihlerinde Şanlıurfa il merkezi ve tüm ilçelerde yasaklanmıştır. 21 Mart 2016 Pazartesi günü Nevruz kutlaması kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler ise 09.00-17.00 saatleri arasında il merkezi olan ve valiliğimizin miting alanı olarak belirlediği Paşabağı miting alanında düzenlenebilecektir. Paşabağı miting alanı dışında ve tüm ilçelerde Nevruz kutlaması kapsamında yapılması planlanan tüm etkinlikler yasaklanmıştır.” 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×