Sakarya'da 11 kişi tutuklandı

Sakarya'da soruşturma kapsamında gözaltına alınarak, adliyeye sevk edilen 9'u emniyet mensubu 11 kişi tutuklandı, 10 kişi adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

Sakarya'da 11 kişi tutuklandı
23 Ağustos 2016 Salı 23:44

Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, gözaltına alınarak, adliyeye sevk edilen 9 emniyet mensubu ve 2 öğretmen tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınarak, adliyeye sevk edilen 1 emniyet müdürü, 2 komiser, 16 polis ve 2 öğretmenin savcılıktaki sorguları tamamlandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan komiser Olcay Okur, polis memurları Mehmet Aktün, Ufuk Özkan, Mirze Ali Turan, Mehmet Yalçın, Lokman Keşmer, Selçuk Gülten, Salim Eker, Ali Yılmaz ile öğretmenler Mustafa Bilkay ve Zeki Kızılkaya, tutuklandı.

Emniyet Müdürü H.İ.K, komiser Y.A. ile polisler S.P, H.K, H.Y, M.G, A.G, R.Y, A.E. ve M.B ise edli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

Sakarya'da daha önce Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı ile Adil Öksüz'ün arkadaşı eski Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Akgül de tutuklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×