PKK yine köylülere saldırdı: Bir ölü, 8 yaralı

PKK Mardin'de bir köye saldırı düzenleyerek eski muhtarı öldürdü. Köylülerin yardımına giden askere kurulan pusuda ise 8 asker yaralandı

PKK yine köylülere saldırdı: Bir ölü, 8 yaralı
20 Mayıs 2016 Cuma 14:10

Diyarbakır'da yaptığı sivil katliamın üzerinden henüz iki hafta feçmeden PKK yeni bir köy saldırısıyla daha gündemde. Mardin'de bir köye saldıran PKK, eski muhtarı öldürdü. Yardıma giden askere de pusu kuruldu, 8 asker yaralandı. 

Mardin’in merkez Artuklu İlçesi’nin Bağlıca Köyü’ne baskın düzenleyen PKK’lı teröristler daha önce muhtarlık ve geçici köy koruculuğu yapan Kazım Kavak’ı öldürdü. Olayın bildirilmesi üzerine ambulans ve askerler köye giderken PKK’lılar yola önceden tuzakladıkları patlayıcıyı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirmesi sonucu 8 asker yaralandı.

Saldırı bugün saat 12.30 sıralarında Mardin’in merkez Artuklu İlçesi Bağlıca Köyü’nde meydana geldi. Köye baskın yapan PKK’lılar köyde daha önce muhtarlık ve geçici köykoruculuğu yapan Kazım Kavak’a ateş ederek öldürdü.

Olayın duyulmasının ardından köye ambulansla ve Artuklu İlçe JandarmaKomutanlığı’ndan askerler sevk edildi. PKK’lılar köy yakınlarında yola önceden tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araçta bulunan 8 asker yaralandı.  Saldırıda ambulansta bulunan personelden yaralanan olmadı.

Yaralı askerler ambulanslarla Mardin Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.
Saldırının ardından karayolu güvenlik güçleri tarafından kapatılarak, bölgede kaçan PKK’lıları etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×