PKK'dan camide kirli oyun

Muş'ta cami cemaatini namaz saatinde rehin alan PKK, vatandaşları kalkan yaparak karakola saldırı düzenledi

PKK'dan camide kirli oyun
18 Haziran 2016 Cumartesi 11:58

Muş'ta Kızılağaç Jandarma Karakolu'na saldırı düzenleyen PKK'lı teröristlerin öğle saatlerinde namaz kılmak için gelenleri rehin alarak camiden karakola ağır silahlarla ateş açtıkları öğrenildi

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Muş'ta Kızılağaç Jandarma Karakolu'na teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıya ilişkin, teröristlerin cemaati rehin alarak camiden karakola ateş açtığını ve karşılık verilmesi halinde propaganda yapmayı planladığını söyledi.

Muş'un Kızılağaç beldesindeki jandarma karakoluna 3 gün önce PKK'lı teröristler tarafından gerçekleştirilen ve bir korucunun şehit olması 3 korucunun da yaralanmasıyla sonuçlanan hain saldırıda terör örgütünün kirli planlarını hayata geçiremediği ortaya çıktı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sözen, Kızılağaç beldesine öğle saatlerinde gelen terörist grubunun karakol yakınlarındaki camide cemaati rehin aldığını söyledi.

Teröristlerin caminin camlarına yerleştirdikleri uzun namlulu silahlarla jandarma karakoluna saldırdıklarını anlatan Sözen, askeri yetkililerin sağduyusu sayesinde PKK'nın "kirli oyununun" amacına ulaşmadığını anlattı.

Sözen şöyle devam etti: "Teröristler dağın beldeye giriş kısmında bulunan camimize öğle vaktinde cami cemaatini rehin alarak onları kendilerine kalkan yapmak suretiyle jandarma karakolumuza caminin bahçesinden roketli saldırı yapıyorlar. Daha sonra caminin pencerelerine uzun namlulu silahlar yerleştirmek suretiyle oradaki karakolumuza ve korucularımıza saldırıda bulunuyorlar. Burada PKK terör örgütünün vatandaşlarımızın dini inançlarına saygı göstermediği net bir şekilde ortada. Dinsiz, ateist bir senaryonun ürünü oldukları net bir şekilde ortada.

Burada PKK terör örgütü, biz camide vatandaşları rehin tutalım, buradan askere saldıralım, birincisi asker eğer camiye bize karşı karşılık verirse ve camiye saldırırsa 'asker camiye saldırdı' diye bir propaganda yapıp silahlı kuvvetlerini zorda bırakmak ve kendilerini aklamak üzere bir senaryonun içerisine gireceklerdi. İkincisi, ola ki, asker saldırdığında buradaki sivil vatandaşların askerden gelen kurşunlarla ölmesi durumunda 'asker vatandaşa camide kıyım, katliam yaptı' şeklinde ellerini güçlendirecek bir propaganda içerisinde olacaklardı. Allah’a çok şükür ki, orada o karakolun emir komutasını yürüten komutanlarımızın sağduyusu karşısında, PKK terör örgütü amacına ulaşmamıştır. Orada askerimiz de korucumuz da şehit olma pahasına ateşin camiden geldiğini gördüklerinde hiçbir şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Peygamber Ocağı olması gerektiği için camiye karşı bir saldırıda bulunmamışlardır. PKK terör örgütünün Muş'taki en son kirli ve kanlı senaryosu da bir kez daha önlemiştir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×