Otoparkçı cinayeti kamerada | VIDEO

Beyoğlu'nda İSPARK görevlisinin otopark ücretini istediği için araçta bulunan bir kişi tarafından vurularak öldürülmesi güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı

Otoparkçı cinayeti kamerada | VIDEO
07 Nisan 2016 Perşembe 14:48

İstanbul Beyoğlu'nda önceki gece işlenen otoparkçı cinayeti kameraya takıldı.

Asmalımescit'te meydana gelen olayda, otoparktan araçla çıkan şahıslardan İSPARK görevlisi Necmettin Yanık, otopark ücreti isteyince tartışma çıkmış, bu sırada aracın arka tarafından oturan katil zanlısı Yanık'a bir el ateş etmişti.

Boynundan yaralanan Yanık, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamazken, üç çocuk babası Yanık'ın katili kayıplara karışmıştı. Cinayet anı ise güvenlik kameraların yansıdı.

Görüntülerde şahıslar araçla otoparktan çıkıyor. Bu sırada Necmettin Yanık, şahıslardan otopark ücreti istiyor. Tam bu sırada arka taraftaki şahıs silahla ateş edince, Necmettin Yanık boynunu tutuyor. Bir süre otoparka ait kulübenin önünde yere yığılıyor.

ARKADAŞLARI EYLEM YAPTI

İSPARK görevlisi yaklaşık 500 kişi, meslektaşları Necmettin Yanık'ın öldürüldüğü otoparkta eylem yaptı. İSPARK görevlisi yaklaşık 500 kişi, saat 12.00'da meslektaşları Necmettin Yanık'ın öldürüldüğü Beyoğlu'ndaki otoparkta toplandı. Ellerinde Yanık'ın fotoğraflarının bulunduğu grup, "Necmettin'e uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan attı.

"İŞ GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASINI İSTİYORUZ"

Grup adına basın açıklaması yapan Hak-İş'e bağlı Hizmet İş Sendikası 8 Nolu Şube Başkanı Taner Duran, "Meydanlarda çalışanlara yönelik şiddetin sorumlusunun yalnızca şiddeti uygulayanlar değil; şiddete sessiz kalan, gereğini yapmayan, korumaya yönelik tedbirleri almayan yetkililerin de sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Sosyal devletin birinci görevi, bizim de en doğal hakkımız olan çalışma ortamında korkmadan, huzurluca çalışabileceğimiz can ve iş güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz" dedi.

Basın açıklamasının ardından grup yürüyerek Necmettin Yanık'ın son yolculuğuna uğurlanacağı Kasımpaşa Merkez Camii'ne gitti.

 

Kaynak: Ajanslar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×