MEB müfettişi ve oğluna müebbet hapis talebi

Milli Eğitim Bakanlığı eski müfettişi ile olaya karışan oğlu hakkında, "kasten insan öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

MEB müfettişi ve oğluna müebbet hapis talebi
24 Ağustos 2016 Çarşamba 13:01

Bahçelievler'de, kavga ettiği öğretmen evinin resepsiyon görevlisini öldürdüğü iddia edilen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfettişi Adnan B. ile olaya karışan oğlu Mehmet Alperen B. hakkında "kasten insan öldürme" suçundan müebbet hapis cezası talebiyle iddianame düzenlendi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, MEB'de ilköğretim müfettişi olarak görev yapan Adnan B'nin, geçen Haziran ayında İtalya'ya gidecek olan oğlu Mehmet Alperen B. ile Atatürk Havalimanı'na gitmek istedikleri, havalimanına terör saldırısı düzenlenince vazgeçtikleri belirtildi.

İddianamede, olayın gelişimi şöyle anlatıldı:
"Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör olayı dolayısıyla Yenibosna metro durağında inen ve geri dönen şüpheli Adnan B. ile oğlu, konaklamak için Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevi'nde görevli maktul Cemalettin Pamuk'tan oda istedi. Maktulün, 'kimliğinizi alayım hocam' demesi üzerine şüpheli Adnan B, 'Ben milli eğitim müfettişiyim, sen kimsin de benden kimlik soruyorsun' dedi. Maktul Pamuk, kimlik görmeden oda tahsisi yapılamayacağını, havalimanındaki terör saldırısı dolayısıyla bütün odaların dolu olduğunu belirtti. Bunun üzerine şüpheli Adnan B. ise Pamuk'a, 'Sen kim oluyorsun? Bana oda bulmak zorundasın, ben lobide mi yatacağım, sıkıyorsa beni buradan çıkar' diye çıkıştı. Ardından maktul Pamuk ile şüpheli Adnan B. arasında itişme yaşandı. Şüpheli Adnan B, maktule, 'Sen Kürtsün, onun için yer vermiyorsun' şeklinde isnatta bulundu. Maktul Pamuk da 'Duydunuz mu bana terörist muamelesi yapıyor, beni aşağılıyor, ben Kürt değilim, sapına kadar Kırıkkaleliyim' diye cevap verdi."
Taraflar arasında çıkan kavgada maktul Pamuk'un, şüpheli Adnan B'ye yumruk attığı, Adnan B'nin de ruhsatlı tabancasıyla hedef gözeterek Pamuk'a ateş ederek vurduğunun aktarıldığı iddianamede, Adnan B'nin oğlu Mehmet Alperen B'nin ise "maktulün kaçmasını ve kendisini korumasını engellediği", bu şekilde suça iştirak ettiği öne sürüldü.
İddianamede, şüpheli Adnan B. ile oğlu Mehmet Alperen B. hakkında ayrı ayrı "kasten insan öldürme" suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmaları, ayrıca tutuksuz yargılanan Mehmet Alperen B'nin tutuklu yargılanması talep edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×