Marmara Forum'a bağış karşılığı yasal statü

Yaklaşık yedi yıldır kaçak olarak faaliyet gösteren Marmara Forum, arsa, arazi ve otopark bağışı karşılığında yasallaştı

Marmara Forum'a bağış karşılığı yasal statü
12 Mayıs 2016 Perşembe 09:11

İstanbul Bakırköy’de 7 yıldır kaçak olarak faaliyet gösteren Marmara Forum AVM, İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB)’ne şartlı bağış karşılığında yasallaştı.

İBB Meclisi’nde önceki gün CHP’li meclis üyelerinin ret oyuna karşılık kabul edilen protokole göre Marmara Forum AVM’nin yönetimi Multi Otuzbeş İnşaat A.Ş, 33 bin 136 metrekarelik ofis alanı ile Bakıröy Metro İstasyonu bitişiğindeki 16 bin metrekarelik arsanın mülkiyetini, İBB’ye bağışladı.

Hürriyet'in haberine göre ayrıca, B Blok girişinde otoparkın en üst katında 100 araçlık otopark yeri İBB’ye ayrılacak. Protokole kapsamında, Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nin bulunduğu mevcut yapıların imar planı ile uyumunun sağlanması için üst ölçekli nazım imar planına ilişkin tadilat teklifi hazırlanarak Belediye Meclisi’ne sunulacak.

Protokolün İBB Meclisi’nde oylanmasından önce söz alan CHP’li Hukuk Komisyonu Üyesi Avukat Taner Kazanoğlu, “Kaçağın legal hale gelmesine Meclis ortak olmasın. Kurumsal bir hata yapıyoruz. Bundan sonra İstanbul’daki bütün kaçak yapılar için yol olur” dedi. Eleştirilere yanıt veren AK Partili Hukuk Komisyonu Başkanı Osman Gökçebaş da “Kararımız yargı denetimine açık” dedi.


Etiketler; #Marmara Forum

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×