Kilis'e bugün de roket mermisi düştü: 16 yaralı

Suriye'deki iç çatışmalardan en çok etkilenen Türkiye'deki şehirlerden Kilis'e bugün de roket mermileri düştü, 16 kişi yaralandı.

Kilis'e bugün de roket mermisi düştü: 16 yaralı
24 Nisan 2016 Pazar 12:45

Suriye'de muhalifler IŞİD arasında çatışmaların en çok yoğunlaştığı Kilis'in karşısındaki bölgeden roket mermileri gelmeye devam ediyor. Suriye tarafından Kilis kent merkezine bu sabah Katyuşa roketatar ateşi açıldı.

Suriye'den ateşlenen 2 roket mermisinin Kilis'e düşmesi nedeniyle 16 kişinin yaralandığı bildirildi.
Alınan bilgiye göre, iç savaşın sürdüğü Suriye'deki terör örgütü DAEŞhedeflerinden atıldığı belirlenen 2 roket mermisi, Okçular Mahallesi'ndeki bir evin çatısı ile başka bir evin avlusuna isabet etti. Olayın ardından, bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. 

Olay sırasında Selma Nohut (62), Aysel Çolakgil (48), Kevser Altay (10), Muhammet Can (9), Abdi Can (11), Mehmet Murat Can (34), Gülçin Can (33), Alper Can (6), Hidayet Manaz (79), Saniye Soran (30), Hibe Cuma (21), Meys Hafız (3), Nesim Hafız (4), Ali Hafız (3), İlef Hafız (3 aylık) ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi yaralandı.

Kilis Devlet Hastanesinde tedavisi süren 6'sı Suriye vatandaşı 16 yaralının, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.Öte yandan olayın ardından bir grup vatandaş toplanarak, protesto amacıyla valilik binasına doğru yürüdü. Yürüyüş sırasında gruptaki bazı kişiler, Cumhuriyet Caddesi'ne oturarak yolu trafiğe kapatmak istedi. Uyarıları dikkate almayan grup, polise direndi. Polis, bunun üzerine gruptaki bazı kişileri gözaltına aldı.

Valilik, 22 Nisan'da Kilis'te toplantı ve gösteri yürüyüşlerini, 30 gün süreyle yasaklandığını duyurmuştu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Bu arada olaya ilişkin Kilis Valiliğinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Kilis şehir merkezine Suriye'den atıldığı tespit edilen 2 roketindüştüğü bildirildi.

Olayda 6'sı Suriye vatandaşı olmak üzere 16 kişinin yaralandığı ifade edilen açıklamada, yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×