İzmir Körfezi'nde Angus kurtarma operasyonu

Singapur bandıralı bir gemiden İzmir Körfezi'ne düştüğü tahmin edilen Angus cinsi sığır, ekiplerin çalışmasıyla kurtarıldı.

İzmir Körfezi'nde Angus kurtarma operasyonu
26 Ağustos 2016 Cuma 11:10

İzmir'de denize düşen Angus cinsi sığır, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı su altı ekiplerince kurtarıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Karşıyaka'dan Konak yönüne giden vapurdaki vatandaşlar, denizde yüzen Angus cinsi bir sığır görünce durumu itfaiyeye bildirdi.
İnciraltındaki su altı ekipleri, Bostanlı Vapur İskelesinin 300 metre açığındaki Angus'un beline halat geçirdi, boynuna da batmaması için can simidi taktı.

Kurtarma botu ile Bostanlı Balıkçı Barınağının bulunduğu kıyıya getirilen Angus, sudan çıkarılacağı esnada iplerden kurtuldu ve tekrar denize düştü.

Ekipler, Angusu yeniden iple bağlayarak kıyıya çıkardı.

Angus, kurtarma çalışmasının tamamlanmasının ardından Karşıyaka Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından sahibine teslim edilmek üzere İzmir Gümrük Müdürlüğüne götürüldü.
Kurtarma ekibinde 17 yıllık itfaiye dalgıcı olan Mesut Aytekin ile Özay Kökten, daha önce körfeze düşen kedi, köpek ve vatandaşları kurtardıklarını belirterek, "İlk defa bir Angus kurtardık. Hayvanın bu kadar süre boğulmadan denizde kalması bir mucize. Kurtarmanın mutlu sonla bittiği için çok mutluyuz'' ifadelerini kulladı.

Angus'un, İzmir Limanı'na sığır getiren Singapur bandıralı gemiden düşmüş olabileceği tahmin ediliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×