Giresun halkı teröre karşı silahlandı

Giresun halkı, jandarma karakoluna saldırı düzenleyerek karakol komutanını öldüren teröristlerin yakalanması için silahlanarak dağ yollarını tuttu

Giresun halkı teröre karşı silahlandı
07 Mayıs 2016 Cumartesi 19:09

Giresun'da terör örgütlerinin Çaldağ Jandarma Karakolu'na yaptığı silahlı saldırı vatandaşları ayağa kaldırdı. Şehit haberini duyan halk topluca operasyonlara katılmak için saldırı bölgesine çıkmak istedi. Emniyet müdürlüğü yetkililerinin görüştüğü grup olaysız dağıldı.

Giresun'un Çaldağ beldesinde Jandarma karakoluna PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan'ın şehit olması kent merkezinde büyük tepki topladı.

Olayı duyan yaklaşık 150 kişilik gurup dün saat 21.30 sıralarında Gazi Caddesi'nde toplandıktan sonra valik binasının önüne geldi. Atatürk heykelinin önünde saygı duruşunda bulunun grup İstiklal Marşı okudu. Grup daha sonra Çaldağ yolundan saldırının düzenlediği bölgeye yürümek istedi. Yaklaşık 5 kilometre yürüyen guruba güvenlik güçleri izin vermedi.

Bunun üzerine kalabalık şehidin cenazesinin bulunduğu Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nin önüne gitti. Burada grup adına konuşan bir vatandaş, "Biz burada şehidimize son görevimizi yapacağız. Dualar edip bize yakışan bir şekilde sessizce dağılacağız" dedi. Emniyet yetkililerinin görüştüğü grup konuşmadan sonra okunan Fatiha ve İstiklal Marşı'nın ardından sessizce dağıldı.Bu arada, son 9 ayda Giresun ve yöresinde 6 silahlı eylem gerçekleştiren terör örgütüne karşı yöre halkı, sosyal medya üzerinden örgütlenmeye başladı. Caldağ cevresinde bulunan köylülerin oluşturduğu sosyal medya hesabına silahlı nöbet fotoğraflarını da koyan yöre halkının paylaşımlarında "askere ve polise destek için nöbet tutulduğu" belirtildi.
 


Etiketler; #giresun #terör

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×