Genelkurmay Hani'deki bilançoyu açıkladı

Genelkurmay Başkanlığı Hani'de dün akşam meydana gelen bombalı saldırıda 1 askerin şehit düştüğünü, 39 asker ile 8 sivilin yaralandığını açıkladı

Genelkurmay Hani'deki bilançoyu açıkladı
12 Nisan 2016 Salı 10:47

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'ın Hani ilçe Jandarma Komutanlığı'na dün gece bombalı araçla düzenlenen saldırıda 1 askerin şehit olduğunu, 39'u asker 47 kişinin yaralandığını bildirdi.

Genelkurmay Baykanlığı' nın resmi internet sitesinde sabah saat 08.00 de yapılan açıklama şöyle; "11 Nisan 2016 Pazartesi günü saat 23.10 sularında, kışla içinde lojmanların da bulunduğu Diyarbakır-Hani İlçe Jandarma Komutanlığı nizamiyesi önünde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatılması sonucunda, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 39 kahraman silah arkadaşımız, altı yakını ve iki sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu alçakca girişilen saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız ile yakınlarına ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×