Fransız gazeteci ve yazarlar Bodrum'da

Muğla'nın Bodrum ilçesinde hazırlanan tanıtım projesi kapsamında Fransa'nın 6 şehrinden ilçeye gelen 35 gazeteci, sosyal medya fenomeni ve blog yazarları, düzenlenen toplantıda bir araya geldi

Fransız gazeteci ve yazarlar Bodrum'da
31 Mart 2016 Perşembe 20:02

Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon, ilçenin tanıtımı için gelen 35 Fransız gazeteciyle toplantı düzenledi.

Bodrum Belediyesi ve TAV Havalimanları iş birliğiyle ilçede turizm faaliyetlerini ve sezonu hareketlendirmek amacıyla 30 Mart-15 Haziran tarihlerinde, 12 ülkeden yaklaşık 700 turizm seyahat haberleri yazan gazeteci, sosyal medya fenomeni ve internet blogger'ları Bodrum'a davet edildi.

Fransız gazeteciler öncelikle Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Cafe'de, belediyenin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldı.

Mehmet Kocadon, toplantıda yaptığı konuşmada, Bodrum'un tarihiyle, kültürüyle güzel bir ilçe olduğunu söyledi.

Türklerin misafirperver olduğunu ifade eden Kocadon, "İnanıyorum ki sizin yazılarınızla Bodrum'u tercih edecek Fransız turistlere elimizden geldiği kadar misafirperverliğimizi ve hoşgörümüzü göstereceğiz. Her ne kadar Bodrum Belediye Başkanı olsam da ben de bir Fransız tatil köyü sahibiyim. Aynı zamanda 24 yıldır sizleri Bodrum'da ağırlamaktan dolayı da mutluyum." dedi.

Başkan Kocadon, sığınmacı ve mültecilere ilişkin sorulan bir soruya ise "Geçen yıl mülteciler Bodrum'a geldiler. Onlar Bodrum'da hiçbir asayiş olayına karışmadı ve tek gelme nedenleri vardı, o da umuda yolculuktu. Şu anda yapılan son anlaşmayla artık Bodrum'a gelmiyorlar, şu anda yoklar." yanıtını verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×